|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’Kılıçdaroğlu İnce’ye İBB Adaylığını Teklif Edecek’
  • Reklam

'Kılıçdaroğlu İnce'ye İBB Adaylığını Teklif Edecek'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Muharrem İnce'ye İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını teklif edeceği iddia edildi.

27 Haziran 2018 - 15:42

24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, seçim sonrası CHP'de yaşanan çalkanlılarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye İstanbul Belediye Başkanlığını teklif edeceğini ifade eden Yiğitel, "Kemal beyin bir ara formül bulduğu ve Muharrem İnce'ye İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını teklif edeceği bilgisi var. Dünkü MYK'da da uzun uzun yerel seçimlerin ne kadar önemli olduğunu anlatmış Kemal bey. Eğer yerel seçimlere hazırlanmazsak ve kendi içimizle uğraşırsak bu kavgalar devam ederse onlar yine kazanır ifadesinde bulunduğu söyleniyor. Bunun için bir kaç partiliyle İnce'ye İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını teklif edeceğini iletmiş" dedi.

"İNCE TEKLİFİ KABUL EDER Mİ?"

İnce, Kılıçdaroğlu'nun teklifini kabul eder mi sorusuna ise Yiğitel, "Muharrem İnce'nin gönlünde Genel Başkanlık yatıyor. Ama CHP'deki delege yapısı çokta İnce'nin lehine değil. Eğer kazanamayacağını düşünürse kabul edebilir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Bakan Soylu'ya Hakaret Eden Şüpheli, 'Öfke Kontrolü' Seminerine Katılacak
Bakan Soylu'ya Hakaret Eden Şüpheli, 'Öfke Kontrolü' Seminerine...