|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kılıçdaroğlu : " Öğretmenler için MESLEK KANUNU...
  • Reklam

Kılıçdaroğlu : " Öğretmenler için MESLEK KANUNU çıkaracağız.."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, " CHP iktidarında Öğretmenler için MESLEK KANUNU çıkaracağız.." dedi

01 Aralık 2020 - 14:53 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 - 16:11

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, " CHP iktidarında Öğretmenler için MESLEK KANUNU çıkaracağız.." dedi 

Kılıçdaroğlu, İktidara gelir gelmez yapacağımız ilk iş öğretmenler için ayrı bir meslek kanunu çıkaracaklarını belirterek, " Bütün öğretmenler kadrolu olacak. Sözleşmeli öğretmen garabetine son vereceğiz. Her 24 Kasım’da öğretmenlere birer maaş ikramiye vereceğiz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz." ifadelerini kullandı. 

İşte Kılıçdaroğlu'nun bugün parti grup toplantısı'nda öğretmenlere yönelik sarf ettiği  sözler :

"Geçen hafta ağırlıklı olarak eğitime, öğretmenlerin sorunlarına değinmiştik. Atama bekleyen öğretmenlerin sorunlarına değinmiştik. Eğitimin bir toplum için ne kadar önemli olduğunun altını çizmiştik. Eğitilen bir toplum dünyada söz sahibi olur. Eğitimli toplum, sanatını geliştirir. Eğitimli bir toplumda merak giderek büyür ve öğretmenlerimiz çocuklarımızı yetiştirmek için elinden geleni yaparlar. 5 büyük başlık altında CHP iktidarında öğretmenlere neler yapacağımızı anlatmıştım.

Çözüm önerilerimizi yine sıralamak istiyorum.

  • İktidara gelir gelmez yapacağımız ilk iş öğretmenler için ayrı bir meslek kanunu çıkaracağız.
  • Hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının altında aylık almayacak. Bütün öğretmenler kadrolu olacak. Sözleşmeli öğretmen garabetine son vereceğiz. Her 24 Kasım’da öğretmenlere birer maaş ikramiye vereceğiz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz.
  • Türkiye’nin yatırımlarının en az yüzde 18’ini eğitim yatırımlarına ayıracağız. Köy okullarını yeniden açacağız, taşımalı eğitime son vereceğiz.
  • Eğitimin üretime dönük olması lazım. Eğitimin istihdam yaratması lazım. Bütün organize sanayi bölgelerinde teknoloji liseleri açacağız. 6 yıl olacak, yatılı olacak. Belli bir sınıftan sonra öğrenci eğitim aldığı konuda ilgili fabrikada staj yapacak.
  • Sosyal güvenlik primlerini devlet verecek. En yetenekli çocuklarımızın buraya gelmesini istiyoruz. Her okulun bir bütçesi olacak. Okul aile birliği ve okul yönetimi bütçeyi yönetecek.

Bu sözlerimi bütün öğretmenlerin hafızalarına kazımalarını isterim. Gün gelecek bunu bize soracaksınız. Dostlarımızla birlikte iktidar olduğumuzda eğitimi göreceksiniz, pırıl pırıl okulları göreceksiniz."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırgız-Tacik Çatışmasının Ardında Mağdur İnsanlar ve Harap Edilmiş Evler Kaldı 
Kırgız-Tacik Çatışmasının Ardında Mağdur İnsanlar ve Harap...
Kazakistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Çalışma Ziyareti Yapacak
Kazakistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Çalışma Ziyareti...