|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kılıçdaroğlu, POLİS İNTİHARLARI hakkında konuştu
  • Reklam

Kılıçdaroğlu, POLİS İNTİHARLARI hakkında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gerçekleştirilen CHP'nin haftalık grup toplantısında Polis intiharları ve polislerin 3600 ek gösterge beklentisi hakkında konuştu..

23 Haziran 2021 - 14:16 - Güncelleme: 23 Haziran 2021 - 15:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün gerçekleştirilen CHP'nin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Gündem konuları arasında son günlerde artış gösteren polis intiharları ve  polislerin 3600 ek gösterge beklentisi de yer aldı.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında polislerin çözüm bekleyen sorunlarına ilişkin olarak şunları söyledi : 

"Polis intiharları ve 3600 ek gösterge 

Emniyet Sen Genel Başkanı sayın Faruk Sezer bir açıklama yapıyor polis intiharları konusunda. 2021 yılında 40 civarı polis intihar etmiş. Sadece son 25 günde 15 polisin intihar ettiği söyleniyor. Neden? Bir devlet memuru normalde 160 saat çalışıyor. Polis memuru en az 240 saat çalışıyor, yeri geldiğinde 400 saat çalışanları var. Kim bunun farkında? 

3600 EK GÖSTERGE SÖZÜNÜ UNUTTULAR 

Söz vermişti birileri 3600 ek gösterge diye onu da unuttular. Haksızlık nereden gelirse gelsin karşı çıkacağız. Bu ülkede herkesin huzur içerisinde yaşamasını istiyoruz. Yargının bağımsız ve tarafsız olması lazım. Siyasi otorite talimatla iş yaptırmamalı. 

 

TR HABER AJANSI-ÖZEL HABER-AHMET KAPLAN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu