|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Korona virüs cezaları İPTAL edilsin..!
  • Reklam

Korona virüs cezaları İPTAL edilsin..!

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, virüsle mücadele kapsamında tedbirlere uymayan vatandaşlara kesilen cezaların iptalini istedi.

31 Mayıs 2020 - 13:50 - Güncelleme: 31 Mayıs 2020 - 15:17

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, corona virüsü ile mücadele için alınan tedbirler ve sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlara kesilen 3 bin 150 liralık cezaların iptalini talep etti.

Devişoğlu, “Devletin şefkatli elini yok sayıp, cezada aslan kesilmek, devlet yönetimine yakışmaz. Vatandaş devletine isyan etmedi ve fedakarlık yaptı. Devlete düşen de, bu fedakarlığı karşılıksız bırakmayıp, zaten kanuna uygun olmayan cezaları iptal etmektir. Milletin sırtına bir de 3 bin 150 liralık ceza yükünü bindirmeyin..” açıklamasını yaptı.

YASAK YERİNE KISITLAMA

Dervişoğlu, bugüne kadar 192 bin 221 vatandaşa 600 milyon lirayı aşkın ceza kesildiği de belirtti. İktidara çağrıda bulunan Müsavat Dervişoğlu, “Yasak, kısıtlama adı altında uygulandı. İktidar bunu yasalar çerçevesinde yapsa, devletin de vatandaşına karşı yükümlülükleri olacaktı. Bu nedenle yasak yerine kısıtlama sözcüğü kullanıldı. Sokağa çıkma yasağı denilemeyen bir uygulamayla vatandaşımıza ceza kesildi” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi