|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Korsan Lense Karşı Ankara’ya Yürüdü
  • Reklam

Korsan Lense Karşı Ankara'ya Yürüdü

Harbi, 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler gününde saat 10:00 da 6.500 optisyenin imzasını sağlık bakanlığına teslim edecek. 12 şehirden, yaklaşık 200 Optisyen Harbi’ye destek vermek için Sağlık bakanlığı önünde olacak.

01 Haziran 2018 - 01:19 - Güncelleme: 01 Haziran 2018 - 02:01

Türkiye’nin en büyük optik şirketlerinden Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi,  korsan lens satışının engellenmesi için İstanbul’dan başladığı yürüyüşünü 31 Mayıs günü Ankara’da tamamlıyor.

Lisanslı lens satışı yapan Optik Sektörünün öncü ismi Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi, internet üzerinden yapılan korsan satışlara karşı eylem başlattı.

Harbi, “Halkın göz sağlığını tehdit ediyor” dediği korsan lens satışının durdurulması için İstanbul’dan Ankara’ya yürüdü…

İMZALAR OPTİSYENLER GÜNÜNDE BAKANLIĞA TESLİM EDİLECEK

“Korsan lens satışına hayır” yazılı fosforlu yeleğini giyerek Ankara’ya yürüyen Erol Harbi Ankara’ya yürüyüşünü tamamladı…

Harbi, 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler gününde saat 10:00 da 6.500 optisyenin imzasını sağlık bakanlığına teslim edecek. 12 şehirden, yaklaşık 200 Optisyen Harbi’ye destek vermek için Sağlık bakanlığı önünde olacak.

2018/06/2018-06-01-01-58-29.jpg

KORSAN LENS SATIŞININ DURDURULMASI TOPLUM SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMLİ

5193 sayılı kanun çerçevesinde lens ve optik satışının internetten satışının yasak olmasına rağmen sürdüğünü, sağlık bakanlığının internet sitelerine yönelik kapatma kararlarının uygulanmadığını belirten Erol Harbi, “2004 yılında çıkan 5193 sayılı Optisyenlik Hakkındaki kanun kontak lens satışının yetkisini doğrudan ve yalnızca optisyenlik şirketlerine veriyor. İnternette Lens ve optik satışının yasak olmasına rağmen korsan satışlar devam ediyor. Reçeteye bağlı satılan kontak lens sadece yetkili optikçiler tarafından yapılıyor.

Korsan lens satışının durdurulması toplum sağlığı açısından önemli. Bu yürüyüşle esnafın hakkının korunması, korsanın engellenmesi, kayıt dışı satışın engellenmesi konusunda farkındalık oluşturmak istiyorum… Aynı zamanda, karşılaşacağı sağlık sorunlarından ve yasalardan haberdar olmadığı için internet sitelerinden bilinçsiz olarak sahte lens satın alıp görme kaybına uğrayan, sağlık problemleri yaşayan vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacını taşıyor…” Diye konuştu.

2018/06/2018-06-01-01-58-55.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUVANAM İle Değişim Zamanı
TUVANAM İle Değişim Zamanı
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanıldığı Tespit Edildi
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanıldığı...