|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Liselilerin Kök Hücre Kampanyasına Ünlülerden Destek
  • Reklam

Liselilerin Kök Hücre Kampanyasına Ünlülerden Destek

Burak Bora Anadolu Lisesi’nin Kızılay işbirliği ile geleneksel olarak düzenlediği ve ünlülerin de desteğini kazanan “Kan ve Kök Hücre Bağışı” kampanyası büyük bir başarıyla devam ediyor.

05 Mart 2019 - 19:01 - Güncelleme: 06 Mart 2019 - 01:44

İstanbul Kartal'da bulunan Burak Bora Anadolu Lisesi, “Kan ve Kök Hücre Bağışı” rekorlarına imza atıyor.

İstanbul’da Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri, 17 yaşındayken yaşamını yitiren ve ailesinin yaptırdığı okulda adı yaşatılan Burak Bora’nın doğum günü olan 25 Aralık 2014 tarihinde başlattığı kan bağışı kampanyasını geleneksel hale getirdi.

Burak Bora Anadolu Lisesi’nin Kızılay işbirliği ile geleneksel olarak düzenlediği ve ünlülerin de desteğini kazanan “Kan ve Kök Hücre Bağışı” kampanyası büyük bir başarıyla devam ediyor.

Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencilerinin geçen yıl düzenledikleri, 5. Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyası sonucunda 770 ünite kan ve 89 kök hücre bağışı gerçekleştirildi.

Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyası rekorunun verdiği mutluluğu benimseyen Burak Bora Anadolu Liseli öğrenciler, Burak Bora Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erol Başaran koordinatörlüğünde açtıkları sosyal medya hesaplarında 6. Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyası'nı duyurdu. 

26 Nisan 2019’da gerçekleştirilecek olan “Kan ve Kök Hücre Bağışı” kampanyasını destekleyen ünlüler anonslarıyla kampanyayı anlatıyor ve desteklenmesi çağrısında bulunuyor.

KENDİ REKORUMUZU KIRACAĞIZ
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar arasında “Kan ve Kök Hücre Bağışı” kampanyası rekoru kırdıklarını ifade eden Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri ve koordinatörleri Müdür Yardımcısı Erol Başaran “Burak Bora Anadolu Lisesi olarak Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyası organize ediyoruz. Şu anda 6.sını yapacağımız kampanyamız her kesimden destek görüyor. Öncelikle insanların kan vermeyi alışkanlık haline getirmesi gerekiyor. Biz kampanyamız ile kan verme alışkanlığını sağlamaya çalışıyoruz.
Geleneksel hale gelen Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyamızın ilk 5 tanesinde büyük başarılar elde ettik, rekorlar kırdık. Hali hazırda bizim olan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar rekorunu 5. Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyamızda da kırmanın sevincini yaşıyoruz!  26 Nisan 2019’da 6.sını düzenleyeceğimiz Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyamızda da yine kendi rekorumuzu kırmayı ve en az bin ünite kan toplamayı hedefliyoruz. Bu kampanya bizim için çok önemli. Kampanyadan haberi olanların birkaç dakikalarını ayırarak bu çabaya destek olmalarını bekliyoruz.” Dediler.

ÜNLÜ İSİMLERİN DE DESTEĞİNİ ALDI

Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri ve koordinatörleri Müdür Yardımcısı Erol Başaran 26 Nisan 2019’da gerçekleştirecekleri 6. Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyasını, açtıkları sosyal medya hesaplarından duyurdu. Kampanya ünlü isimlerin de desteğini kazandı. Özellikle toplumda rol model olan sanatçılar da, kan ve kök hücre bağışı konusunda destek vererek öncü oluyor.

Şarkıcı ve besteci Altay Biber, dansöz Asena, oyuncu Atilla Sarıhan, oyuncu Şoray Uzun, oyuncu Ayçe Abana, oyuncu Begüm Öner, Beşiktaş futbolcusu Cenk Tosun, oyuncu Buğra Gülsoy, Kıbrıslı pop sanatçısı Buray Hoşsöz, oyuncu Burcu Biricik, oyuncu Ceyhun Fersoy,

futbolcu Emre Belözoğlu, Ses sanatçısı Ercan Turgut, şovmen Huysuz Virjin - Seyfi Dursunoğlu, oyuncu Erkan Can, moda tasarımcısı Hakan Akkaya, sinema yapımcısı - yönetmeni - tiyatro sanatçısı - sinema ve dizi oyuncusu Hamdi Alkan, ses sanatçısı İskender Doğan, oyuncu Kerimhan Duman, ses sanatçısı Mahmut Tuncer, oyuncu Musa Uzunlar, tiyatro yönetmeni Reha Özcan, ses sanatçısı Semiha Yankı, oyuncu Sinan Çalışkanoğlu,

haber sunucusu Sultan Arınır, oyuncu Volkan Keskin, radyo programcısı Yavuz Seçkin, oyuncu Yıldıray Şahinler, oyuncu Zafer Ergin ve daha birçok ünlünün desteğini alan Burak Bora Anadolu Lisesi, 26 Nisan’da “Kan ver Can ver… Kanında Hayat var!” sloganıyla 6. Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyasını gerçekleştirecek.


Bu kampanyaya katılarak destek veren ünlüler fanlarını sevenlerini ve ulaşabildikleri herkesi 26 Nisan’da okula bağışçı olmaları için davet ediyor.

 

Kampanyaya destek veren ünlülerle gerçekleştirilen Kan ve Kök hücre bağışının önemi içerikli video mesajı veren ünlünün sosyal medya hesaplarında ve Burak Bora Anadolu Lisesi’nin https://twitter.com/kanburakbora , https://www.instagram.com/bbalkanbagisi/ sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor.  Mesajı veren ünlüler de sosyal medya hesabında videoyu paylaşıp etiketleyerek Kan ve Kök hücre bağışına dikkat çekiyor.

SAĞLIKLI HERKES BAĞIŞÇI OLABİLİR

18-50 yaş arası sağlıklı her insan kök hücre bağışında bulunabilir. Kan veren kişilerden iki ya da üç küçük tüp kan alınıyor. Alınan kanlar kayıt altına alındıktan sonra laboratuvara gönderiliyor. Bütün ön testleri yapılıyor. Uygun eşleşme bekleniyor. Hepatit B, Hepatit C, AİDS ile Sifiliz gibi hastalıklara sahip olan kişiler ise kök hücre bağışında bulunamıyor.

BURAK BORA ANADOLU LİSESİ HAKKINDA

Burak Bora Anadolu Lisesi, 1986 yılında henüz 17 yaşındayken bir tren kazasında yaşamını yitiren Burak Bora’nın adını yaşatmak için ailesi tarafından yaptırıldı.
İstanbul Kartal'da bulunan Burak Bora Anadolu Lisesi, 1989 – 1990 öğretim yılında eğitime başladı. Burak Bora Anadolu Lisesi’nde ileri seviye İngilizce, Fransızca, Almanca eğitimi veriliyor. Lise, diğer Anadolu liseleri gibi merkezi sınav sistemiyle öğrenci alıyor. Adresi, Soğanlık Yeni Mahallesi, Ihlara Sok. No:34, 34880 Kartal/İstanbul'dur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soylu :
Soylu : " Terör Eylemleri Yüzde 54 Oranında Azaldı"
"Polislere 3600 Ek Gösterge İçin #NeZamanKararVerilir..? "