|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Lokman Çağırıcı; Salgında En Çok Engellileri Düşünüyorum
  • Reklam

Lokman Çağırıcı; Salgında En Çok Engellileri Düşünüyorum

Koronavirüsle birlikte engellilerin de sosyal hayattan uzaklaştığını belirten Çağırıcı, “Engellilerin evdeki hayatlarını düşündükçe üzülüyorum. Sabır diyorum. İnşallah bu günler geçecek ve tekrar buluşacağız” dedi.

12 Mayıs 2020 - 23:49 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 03:20

Yaptığı hizmetleriyle engellilere olan sevgisi bilinen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, katıldığı canlı yayında sözleriyle bir kez daha “Engelli babası” olduğunu gösterdi.

Koronavirüsle birlikte engellilerin de sosyal hayattan uzaklaştığını belirten Çağırıcı, “Engellilerin evdeki hayatlarını düşündükçe üzülüyorum. Sabır diyorum. İnşallah bu günler geçecek ve tekrar buluşacağız” dedi.

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yerel bir gazetenin internet üzerinden yaptığı canlı yayına konuk oldu. Bağcılar Belediyesi Çanakkale Zafer Müzesi’nden gerçekleşen ve gazeteci Mithat Sayar’ın sunduğu canlı yayında Çağırıcı hem gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu hem de izleyenlerin sorularını cevaplandırdı.

1000 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ VE SAHURLUK

Kovid-19 nedeniyle Ramazan programında değişiklik yaptıklarını dile getiren Çağırıcı, “Bağcılar’da Ramazan yine farklı yaşanıyor. Gönül sofralarına misafir olamadık ama bu sene de ‘Evde Ramazan farklı yaşanır’ sloganıyla sosyal, kültürel çalışmalarımızı ve böyle canlı yayınlar gibi etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Yine Bağcılar’da dostlarımızı, ihtiyaç sahiplerini unutmadık. Belediyemiz tarafından ve Kaymakamlığımızla birlikte yürüttüğümüz 'Vefa İletişim Merkezi' projesi kapsamında gıdasına kadar bütün ihtiyaçları gideriliyor. Ayrıca 1.000 bin kişinin evine iftar yemeği ve sahurluk götürüyoruz. İnşallah virüsten kurtulduğumuzda önümüzdeki Ramazan ayı yine çok farklı bir Ramazan yaşayacağız” dedi.

ENGELLİLERE HİZMETİMİZ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK

Bu zor süreçte kamu kurumlarından ibadethanelere; sokaklardan pazar alanlarına kadar ortak yaşam alanlarının periyodik bir şekilde dip köşe temizlendiğini ve dezenfekte edildiğini belirten Çağırıcı, sözü engellilere getirdi.

Salgın yüzünden Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nı kapatmak zorunda kaldıklarını ifade eden Çağırıcı, “Engelli yavrularımız da sosyal hayattan uzaklaştılar. Engellilerin evdeki hayatlarını düşündükçe üzülüyorum. Sabır diyorum. İnşallah bu günler geçecek ve tekrar buluşacağız. O hizmetlerimiz kaldığı yerden başlar ve devam eder. Hayat dostlarla güzel. Hayat gönüllere dokundukça güzel” diye konuştu.

CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

Vatandaşlara hizmet dışında ilçede yaşayan sokak hayvanlarını da unutmadıklarını söyleyen Çağırıcı, bakımlarından beslenmelerine kadar can dostların bütün ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini belirtti. Yoğun ilgi gören programın sonunda Çağırıcı, bugüne kadar gösterilen sabır için teşekkür edip hemşehrilerine tedbirlere uyulması tavsiyesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs...