|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Mardin’de ’Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’ Düzenlendi
  • Reklam

Mardin'de 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı' Düzenlendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Mardin’de düzenlenen ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

19 Ocak 2019 - 16:18 - Güncelleme: 20 Ocak 2019 - 23:34

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Mardin’de düzenlenen ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart yerel seçimlerinde yurt genelinde 547 bin kolluk kuvveti görevlisinin vazife başında olacağını açıkladı.
Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tunceli valileri ile jandarma ve emniyet müdürleri de yer aldı.

Toplantıda konuşan Bakan Süleyman Soylu, bu yıl 7 bölgede 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı' düzenleyeceklerini söyledi.

Bakan Soylu, Üçüncüsü Mardin'de düzenlenen 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'nda, seçimin her alandaki güvenliğini ve esas itibarıyla sağlıklı bir seçim ortamı oluşturmak için alınacak tedbirleri gözden geçirdiklerini belirtti.

Bakan Soylu şunları söyledi:

"Bunlar içerisinde miting ve propaganda güvenliği, oy kullanılacak mekanların güvenliği ve sonuçların açıklanmasından sonra oluşacak herhangi bir şeye meydan vermeyecek güvenlik önlemleri de var. Ayrıca, kampanya ve oy verme günü çeşitli mecralarda yayınlanmak istenilen ve toplumda infiale sebep olabilecek maksatlı yayınlara karşı da önlemleri bu toplantıda tartışacağız."

İtirazların YSK tarafından alındığını, ilgili kurumlardan bilgi ve belge istendiğini, yapılan değerlendirme sonucunda da karara bağlandığını anımsatan Soylu, bir yanlış tespit edildiğinde de düzeltildiğine işaret etti.

Halihazırda bu şekilde partilerinin yaptığı itirazlar neticesinde yapılan düzeltmelerin olduğunu, tahkikatı devam edenlerin bulunduğunu aktaran Soylu, çeşitli nedenlerle meydana gelmiş eksiklikler varsa, bunu düzeltecek hukuki yolların açık olduğunu belirtti.

Devam eden süreçleri, yapılan düzeltmeleri, seçimin sıhhatine gölge düşürecek şekilde gündem maddesi haline getirmenin doğru olmadığını vurgulayarak kendileri için her vatandaşın oyunu kullanabilmesinin esas olduğunu anlattı.

Seçim Güvenliği Bölge Toplantısı'nın ardından Vali yardımcıları ve Kaymakam'larla toplantı yapan  Süleyman Soylu,  beraberindeki heyetle Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Kızıltepe Belediyesi Başak Efem Radyosu'nun da açılışını yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu programlarının tamamlanmasıyla  Mardin’den ayrıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’de düzenlenen ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’ndan sonra helikopterle Erzurum’a geçti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu