|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
MEB, Açık Öğretim Kurumları Online Sınavları konusunda Duyuru...
  • Reklam

MEB, Açık Öğretim Kurumları Online Sınavları konusunda Duyuru Yayımladı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Döneminde yapılacak Online (Çevrim İçi) Sınavları konusunda bir Duyuru yayımladı.

10 Şubat 2021 - 23:27

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Döneminde yapılacak Online (Çevrim İçi) Sınavları konusunda bir Duyuru yayımladı.

Duyuruda, Açık Öğretim Kurumlan (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu), 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Online (Çevrim İçi) Sınavları tarihlerine yer verildi.

Duyuruda Yer Alan Sınav Takvimine Göre;  Açık öğretim kurumlan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için online sınav sistemi 25.02.2021 (saat 09.30’dan) - 01.03.2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında açılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
AÇIK ÖĞRETİM KURUMLAR 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM ONLİNE (ÇEVRİM İÇİ) SINAVLARI DUYURUSU

SINAVIN ADI

Açık Öğretim Kurumlan (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu), 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Online (Çevrim İçi) Sınavları

SINAV TAKVİMİ

Açık öğretim kurumlan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için online sınav sistemi 25.02.2021 (saat 09.30’dan) - 01.03.2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında açılacaktır.

SINAV UYGULAMASI

1.            Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

2.            Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

3.            Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.

4.            Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

5.            Sisteme giriş şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden veya (MEBİM) ”444 0 632” danışma hattı ile görüşerek şifrelerini öğrenebileceklerdir.

6.            Sınav sistemine girişte ÖDSGM tarafından hazırlanan gizlilik taahhütnamesi öğrenciler tarafından onaylanacaktır.

7.            Online sınav uygulaması başlamadan önce sınav kuralları elektronik ortam üzerinden öğrenciye bildirilecektir. Bu bildirim ile öğrenci, sınav kurallarını kabul etmiş sayılacaktır. Sınav kurallarını ihlal eden öğrenci ve sınav görevlilerine, 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Kanun uyarınca cezai müeyyideler uygulanacaktır.

8.            Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.

9.            Öğrenciler, sınav süresi içinde kendilerine atanan en fazla 24 dersten sınava katılabilecekler ve atanan derslerden istedikleri dersi seçerek sınavı başlatıp bitirebileceklerdir.

10.          Sorular, soru numarası sırasında ve ekranda bir soru ve cevap seçenekleri yer alacak şekilde gösterilecektir.

11.          Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu olacaktır.

12.          Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.

13.          Öğrenciler, seçilen derse ait sınavı başlattıktan sonra aktif sınav bitmeden diğer dersin sınavını başlatamayacaklardır.

14.          Öğrenciler, istedikleri zaman sınavı bitirebileceklerdir. Sınavı süresi içinde bitirmeyen öğrenciler için 25 dk. sonunda sistem tarafından sınav bitirilecek ve değerlendirme buna göre yapılacaktır. Sınavı bitirilen derse ait sorular ve cevaplar öğrencilere gösterilmeyecektir.

15.          Öğrenciler sınavlarını tamamlayamadan oturum herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa bu durumun bir daha tekrarlanmayacağı bir ortamda belirtilen son tarihe kadar “bir defaya mahsus” sınava kaldıkları yerden devam edeceklerdir.

16.          Bir dersi seçerek sınavı başlatan ve hiçbir soruya cevap vermeden bitiren öğrenci “Sınava Girdi” sayılacak ve derse ait puanı “Sıfır” olacaktır. Öğrencinin tanımlanan tarih ve saatler içinde mevcut derslerinden sınava katılmaması hâlinde katılmadığı ders/derslerden “Sınava Girmedi” olarak işlem yapılacaktır.

17.          Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir.

18.          Öğrenciler, sınav sırasında basılı ya da dijital herhangi bir bilgi kaynağı kullanmayacaklardır.

19.          Öğrenciler, sınav sırasında sınav sistemi ekranına ilişkin herhangi bir şekilde ekran görüntüsü alma, görüntü kaydetme, görüntü aktarma, kopyalama ya da yazdırma gibi işlemler yapmayacaklardır. Öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması durumunda sınavı sonlandırılarak geçersiz sayılacaktır.

20.Sınav soru ve cevaplarının, sınav sırasında veya sonrasında her türlü paylaşımı yasaktır. Sınav ekranında öğrencileri tanımlayacak güvenlik kodu bulunacak ve paylaşım ihlali hâlinde öğrenciler hakkında 6764 sayılı Kanun hükümlerince işlem yapılacaktır.

21.          Yetersizliği olan (engelli) öğrencilere yönelik aşağıdaki esaslara uyulur;

*Sınav sırasında, öğrencilerin karşılaşabilecekleri biyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarından dolayı sınava kısa süreli ara vermesi gereken durumlarda kolaylık sağlanacaktır. Öğrencilere ek süre verilmeyecektir.

*Görme engelli öğrencilerin, ilçe millî eğitim müdürlüklerine sınavdan 7 (yedi) gün önce başvurarak “okuyucu/kodlayıcı” talebinde bulunması durumunda bu öğrencilere halk eğitim merkezlerinde sınav tarihleri arasında uygun günlerde sınava alınmaları sağlanacaktır.

22.          Öğrenciye bağlı olmayan internet kesintilerinden kaynaklı sınavdan düşmelerde ve sınav sisteminden kaynaklı teknik sebeplerle öğrencinin sınavı tamamlayamadığının tespit edilmesi hâlinde Merkez Sınav Kurulu kararı ile telafi sınavı yapılabilecektir.

23.          Sınav sırasında internet ağının bölge/ülke genelini de etkileyecek şekilde saldırıya uğraması ya da onarımının ve etkilerin kısa sürede giderilemediği arıza durumlarının, tespit edilmesi (yurt dışı için yurt dışı eğitim müşavirliği/ataşeliğince) hâlinde Merkez Sınav Kurulu kararı ile telafi sınavı yapılabilecektir.

24.          Öğrenciler, kullandıkları masaüstü/dizüstü bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarının pil, batarya veya şarj durumları ile kablolu/kablosuz internet bağlantılarından ve bunların ayarlarından kendileri sorumlu olacaklardır. Belirtilen durumlar nedeniyle sınav anında sorun yaşayan öğrenciler için telafi sınavı yapılmayacak, bu öğrenciler sınava girmedi sayılacaklardır.

25.          Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebileceklerdir.

26.          Ceza ve İnfaz Kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlü öğrenciler online sınav uygulamasına alınmayacaktır. HBÖGM tarafından tutuklu ve hükümlü öğrencilerin online sınav uygulamasına giriş yapmasını engelleyecek tedbirler alınacaktır. Online sınav uygulamasına katıldığı tespit edilen tutuklu ve hükümlü öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Tutuklu ve hükümlü öğrenciler için sınav, HBÖGM tarafından öğrencilere ait hazırlanan bilgilerin ÖDSGM’ye bildirilmesi hâlinde yıl içinde yüz yüze yapılacak sınav tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

27.          Sınav soru ve cevapları yayımlanmayacaktır.

28.Sınav uygulamasında yer alacak sorulara ilişkin ders adı, ders kodu bilgileri Ek-1 “Ders Detayları Tablosu”nda belirtilmiştir.

DEĞERLENDİRME

1.            Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

2.            Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

3.            Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

4.            Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

5.            Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILMASI

1.            Öğrencilerin sınavı;

a.            Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınava girmek,

b.            Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi ya da öğrencinin başkası adına soruları cevaplaması, öğrencinin sınavı teknik hilelerle (ekran karartma, ekran kilitleme, vb.) duraklatması ya da sınavın güvenliğini ve akışını etkileyecek herhangi bir eylemde bulunması veya öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması,

c.            Sınav kurallarının ihlal edilmesi,

ç. Öğrencinin, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için daha önce yapılan sınavlara katılmış olması durumlarında geçersiz sayılacaktır.

İTİRAZLAR

1.            Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

2.            İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

3.            Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar ÖDSGM tarafından, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları BİGM tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilecektir.

4.            Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

5.            2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.

İLETİŞİM ve DUYURU

Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler                                                            444 06 32

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler                                           444 06 32

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Halkla İlişkiler                                   444 06 32

Açık Öğretim Ortaokulu Halkla İlişkiler                                                  444 06 32

Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası                                                         0 312 213 01 75

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası                                        0 312 213 01 76

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Faks Numarası                                 0 312 213 01 76

Açık Öğretim Ortaokulu Faks Numarası                                                0 312 213 01 73

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü   0 312 413 32 48

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ YAZIŞMA ADRESİ

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No:21

060-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21

060-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yazışma Adresi

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21

060-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Açık Öğretim Ortaokulu Yazışma Adresi

Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No :21

06500-Teknikokullar Yenimahalle/ANKARA

İNTERNET ADRESLERİ

www.meb.gov.tr

aol.meb.gov.tr

aio.meb.gov.tr

maol.meb.gov.tr

aoihl.meb.gov.tr

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINA VHİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ek-1 DERS DETAYLARI TABLOSU

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ,

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ,

AÇIK ÖĞRETİM İMAM HATİP LİSESİ

S.N

DERSKODU

DERS ADI

1

111

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1

2

112

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 2

3

115

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5

4

121

FELSEFE - 1

5

125

FELSEFE - 3

6

132

TARİH 2

7

136

SEÇMELİ TARİH 2

8

151

COGRAFYA 1

9

155

SEÇMELİ COĞRAFYA 1

10

157

SEÇMELİ COĞRAFYA 3

11

181

YABANCI DİL - 1

12

222

SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 2

13

244

YABANCI DİL - 5

14

421

FİZİK - 1

15

425

SEÇMELİ FİZİK 1

16

432

KİMYA - 2

17

436

SEÇMELİ KİMYA 2

18

441

BİYOLOJİ - 1

19

443

BİYOLOJİ - 3

20

446

SEÇMELİ BİYOLOJİ 2

21

461

SEÇMELİ EKONOMİ 1

22

465

TEMEL DİNİ BİLGİLER 1

23

477

SEÇMELİ İŞLETME 2

24

479

SEÇMELİ MANTIK 2

25

502

YABANCI DİL - 8

26

511

FIKIH 1

27

532

SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 2

28

544

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 4 (*)

29

547

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 7 (*)

30

548

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 8 (*)

31

609

SEÇMELİ MATEMATİK 2

32

611

DİNLER TARİHİ_1

33

621

SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 3

34

622

SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 4

35

713

İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 1

36

817

AKAİD 1

37

819

KELAM 1

38

825

OSMANLI TÜRKÇESİ 1

39

931

SİYER-1

40

974

SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK 1

41

999

MATEMATİK - 2

42

117

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 7

43

118

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8

44

126

FELSEFE - 4

45

131

TARİH 1

46

135

SEÇMELİ TARİH 1

47

137

TARİH 5

48

141

T.C.İNK. TAR. VE ATA. - 1

49

152

COGRAFYA 2

50

156

SEÇMELİ COĞRAFYA 2

51

164

MATEMATİK - 4

52

182

YABANCI DİL - 2

53

207

SEÇMELİ PSİKOLOJİ 2

54

208

SEÇMELİ SOSYOLOJİ 1

55

221

SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1

56

243

YABANCI DİL - 4

57

422

FİZİK - 2

58

423

FİZİK - 3

59

424

FİZİK - 4

60

431

KİMYA - 1

61

437

SEÇMELİ KİMYA 3

62

438

SEÇMELİ KİMYA 4

63

442

BİYOLOJİ - 2

64

444

BİYOLOJİ - 4

65

447

SEÇMELİ BİYOLOJİ 3

66

451

SEÇMELİ ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ 1

67

455

SEÇMELİ DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 1

68

466

TEMEL DİNİ BİLGİLER 2

69

467

SEÇMELİ MATEMATİK 3

70

476

SEÇMELİ İŞLETME 1

71

481

SEÇMELİ SANAT TARİHİ 1

72

482

SEÇMELİ SANAT TARİHİ 2

73

501

YABANCI DİL - 7

74

512

FIKIH 2

75

531

SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 1

76

541

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 (*)

77

612

DİNLER TARİHİ_2

78

714

İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 2

79

818

AKAİD 2

80

820

KELAM 2

81

826

OSMANLI TÜRKÇESİ 2

82

932

SİYER-2

83

998

MATEMATİK - 1

84

113

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 3

85

114

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 4

86

116

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6

87

122

FELSEFE - 2

88

133

TARİH 3

89

134

TARİH 4

90

138

TARİH 6

91

142

T.C.İNK. TAR. VE ATA. - 2

92

153

COĞRAFYA 3

93

154

COĞRAFYA 4

94

158

SEÇMELİ COĞRAFYA 4

95

163

MATEMATİK - 3

96

165

SEÇMELİ MATEMATİK 1

97

206

SEÇMELİ PSİKOLOJİ 1

98

209

SEÇMELİ SOSYOLOJİ 2

99

242

YABANCI DİL - 3

100

426

SEÇMELİ FİZİK 2

101

427

SEÇMELİ FİZİK 3

102

428

SEÇMELİ FİZİK 4

103

433

KİMYA - 3

104

434

KİMYA - 4

105

435

SEÇMELİ KİMYA 1

106

445

SEÇMELİ BİYOLOJİ 1

107

448

SEÇMELİ BİYOLOJİ 4

108

452

SEÇMELİ ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ 2

109

462

SEÇMELİ EKONOMİ 2

110

468

SEÇMELİ MATEMATİK 4

111

478

SEÇMELİ MANTIK 1

112

500

YABANCI DİL - 6

113

533

SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 3

114

534

SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 4

115

542

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 2 (*)

116

543

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 3 (*)

117

545

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 5 (*)

118

546

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 6 (*)

119

608

SEÇMELİ DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 2

120

619

SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1

121

620

SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 2

122

975

SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK 2

 

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU

S.N.

DERS ADI

SINIF

DERS KODU

1

Türkçe

5

550(501)

2

Matematik

5

551(502)

3

Fen Bilimleri

5

552(503)

4

Sosyal Bilgiler

5

553(504)

5

Yabancı Dil

5

554(507)

6

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

5

555(508)

7

Türkçe

6

630(601)

8

Matematik

6

631(602)

9

Fen Bilimleri

6

632(603)

10

Sosyal Bilgiler

6

633(604)

11

Yabancı Dil

6

634(607)

12

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

6

635(608)

13

Türkçe

7

730(701)

14

Matematik

7

731(702)

15

Fen Bilimleri

7

732(703)

16

Sosyal Bilgiler

7

733(704)

17

Yabancı Dil

7

735(707)

18

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

7

736(708)

19

Türkçe

8

830(801)

20

Matematik

8

831(802)

21

Fen Bilimleri

8

832(803)

22

T.C. İnk. Tar. ve Atatürkçülük

8

834(806)

23

Yabancı Dil

8

835(807)

24

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

8

836(808)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Drift yapan sürücüye 6 bin 700 TL CEZA
Drift yapan sürücüye 6 bin 700 TL CEZA
Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor..'
Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor..'