|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Mehmet Akif Alakurt’a Türk Bayrağına Hakaretten Soruşturma
  • Reklam

Mehmet Akif Alakurt'a Türk Bayrağına Hakaretten Soruşturma

Sosyal medya hesabında yaptığı çirkin yorumlarla gündeme gelen oyuncu Mehmet Akif Alakurt Türk bayrağına hakaret etti. O paylaşımın ardından Mehmet Akif Alakurt hakkında soruşturma başlatıldı.

27 Temmuz 2019 - 09:34

Oyuncu Mehmet Akif Alakurt'un sosyal medya üzerinden Türk bayrağına yönelik hakaret dolu paylaşımına karşılık savcılık harekete geçti. Alakurt'un sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden Türk bayrağını paylaşıp altına yazdıklarından rahatsızlık duyan bir takipçisi, ünlü oyuncuyu polise şikayet etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Alakurt hakkında soruşturma başlattı.

Sosyal medyadaki skandal açıklamaları nedeniyle 'lağım ağızlı' ve 'sapkın' gibi yorumlar alan Mehmet Akif Alakurt, bu kez de Türk bayrağına hakaret etmesiyle gündemde. Alakurt, Instagram'da Türk bayrağını paylaşıp 'Bu Rıfkı cumhuriyetinin bayrağı değil mi?' diye yazdı.

TAKİPÇİSİ POLİSE İHBAR ETTİ

Bir takipçisi Alakurt'u polise ihbar etti. İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, oyuncunun paylaşımını inceledi. Hazırlanan raporda, Alakurt'un devletin egemenliğini alenen aşağıladığı ifade edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Alakurt hakkında soruşturma başlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu :
Kılıçdaroğlu : " 3600'ü vermiyorlarsa " Sana oy yok.."...
Aziz Yıldırım'ın Koruma Polisinin Silahından Çıkan Mermi Can Aldı
Aziz Yıldırım'ın Koruma Polisinin Silahından Çıkan Mermi Can...