|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Meral Akşener 15 Milletvekilini Tek Tek Aradı

Meral Akşener 15 Milletvekilini Tek Tek Aradı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'den İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekilini tek tek arayarak kararları için teşekkür etti.

23 Nisan 2018 - 13:57

Akşener, “Bütün yaşamım boyunca sayın Kılıçdaroğlu’nun altına imza attığı bu demokrasi mücadelesini unutmayacağım. Bu büyük demokrasi hamlesi karşısında saygıyla eğiliyorum. Ben sizin Meral ablanızım Siyasette ahte vefa çok önemlidir. Biz sizin bu yaptığınızı hiçbir zaman unutmayacağız. Tarih bizi değil sizi yazacak.” dedi.

Akşenir’in bu sözlerine karşılık Kayseri milletvekili Çetin Arık da “Tek adamı indirdiğimizde tarih hepimizi yazacak’ diye konuştu.

NASIL KARAR VERİLDİ

Öte yandan Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen 15 CHP milletvekilinin istifa edip İYİ Parti’ye geçme manevrasının ayrıntıları da belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu, İYİ Parti kararını vermek için Cumartesi günü toplandı. Türkiye’nin beklediği karar için yapılan oylamada İYİ Parti seçime girebilir ve giremez diyen YSK üyelerinin oyları 5’e 5 eşit çıktı.

YSK’nın bir karara varamaması üzerine bekleme süresi uzadı ve siyasi kulisler gerilmeye başladı. MHP’nin Kızılcahamam’da toplanan MYK’sında Bahçeli’nin “Her koyun kendi bacağından asılır” sözleri AKP’de uyarı olarak algılanırken AKP’li Mustafa Elitaş’ın ‘bir sonraki seçimlere hazırlansınlar’ sözleri de dikkat çekti. Yaşananlar üzerine CHP harekete geçti ve İYİ Parti görüşmeye yaptı. Bu görüşmenin ardından da Pazar günü alınan karar uygulamaya konuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da trafikte en fazla ceza, AŞIRI HIZ nedeniyle kesildi
İstanbul'da trafikte en fazla ceza, AŞIRI HIZ nedeniyle kesildi
" MÜJDE..Emniyet Teşkilatına Bekçi alımları devam edecek..!