|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Minik Yazar Pars, Yaşar Kemal Kütüphanesi’nde
  • Reklam

Minik Yazar Pars, Yaşar Kemal Kütüphanesi'nde

‘İki Kafadar ve Macerası’adlı polisiye romanı büyük ilgi toplayan Minik yazar Pars Onur Karabulut, yeni kitabı için araştırma yapmak üzere kütüphaneden çıkmıyor.

09 Şubat 2021 - 22:00 - Güncelleme: 10 Şubat 2021 - 04:08

‘İki Kafadar ve Macerası’adlı polisiye romanı büyük ilgi toplayan Minik yazar Pars Onur Karabulut, yeni kitabı için araştırma yapmak üzere kütüphaneden çıkmıyor.

Dünyayı saran Coronavirüs, Covit 19 nedeniyle herkes evine kapanırken, Türkiye’nin en küçük yazarı Pars Onur Karabulut, Beylikdüzü Kültür Merkezinin ‘Yaşar Kemal’ Kütüphanesinin müdavimi oldu.

Yazdığı ‘İki Kafadar ve Macerası’adlı polisiye romanı başta Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi olmak üzere Milli kütüphane ve birçok il ve ilçe kütüphanesinin envanterine girdiği belirtilen Minik yazar Pars Onur Karabulut'un yeni eserinin konusu ise merak ediliyor.

Yaşar Kemal Kütüphanesinde çalışma yapan Pars Onur Karabulut, Beylikdüzü TV kanalı Program yapımcısı Esra Ulaş’ın sorularını yanıtladı.

Yazarlığa 4 yaşından itibaren merak saldığını anlatan Yazar Pars Onur Karabulut, “henüz okuma yazma bilmiyordum Annem bana her gece masal kitapları okur ve öyle uykuya dalardım. Çok net hatırlamasam da Anneme ben kendim kitap yazacağım ama yazma bilmiyorum. Ben söyleyeyim sen yaz anne. Diyerek ilk kitabımı Anneme yazdırmışım. Annem o kitabı halen çantasında taşır.” Dedi.

Kitap okumanın kendisi için en büyük gıdadan değerli olduğunu ifade eden Pars Onur Karabulut, “Şuan içinde bulunduğumuz bu kütüphane benim ufkumu açan kütüphanedir. İlkokula başladığım günden bugüne kadar neredeyse her hafta gelir 4 kitap alırdım, kitap alma hakkı normalde 4 kitap olduğu halde ben zamanla şirinlik yapar görevli abi ve ablaları ikna eder 5 kitap aldığımda olurdu bu kütüphane kayıtlarında var" dedi.

Çağdaş yaşam N. Kamuran Emiroğlu ilkokulunu takdir ile bitirdikten sonra Beylikdüzü kurucu Belediye Başkanı olan Arev Vakfı ve Arev Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı tarafından burslu olarak Arev Okulunun Ortaöğretim bölümüne alınmasının eğitimi için çok önemli olduğunu ifade eden Pars Onur Karabulut, selam ve saygısını iletti. Yazar Karabulut, Vehbi Orakçı’ya Arev kolejine teşekkür ederek arkadaşlarına ve öğretmenlerine selam gönderdi.

Yazdığı polisiye roman dışında, bir seri veya birkaç kitap yazmayı planladığını, daha sonra yazarlığı bırakıp siyaset veya iş dünyasında yer almak istediğini söyleyen Pars onur Karabulut, Program sunucusu Çiğdem Sarıtepe'nin “Siyasette ne olacaksın” sorusuna “Belki Bakan veya Başkan olurum M. Murat Çalık abim gibi” cevabı çekim ekibini gülümsetti.

Beylikdüzü İlçe Belediye Başkanı M. Murat Çalık’a mesaj gönderen Minik Yazar Pars Onur Karabulut, "Yaşanan pandemi kovit 19 salgınından dolayı katılamadığım kitap fuarları oldu. Yazdığım ‘İki Kafadar ve Macerası adlı polisiye romanımı, benimle aynı yaş grubu okuyucularıma kavuşturamıyorum. Bu konuda İlçe belediye başkanımız M. Murat Çalık abimin yardımını bekliyorum." Diyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emekli Polis Müdürleri kahvaltıda Buluştu
Emekli Polis Müdürleri kahvaltıda Buluştu
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi