|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

MP Başkanı’ndan Dikkat Çeken Öneri
  • Reklam

MP Başkanı'ndan Dikkat Çeken Öneri

Finansal sistemin, beli bir azınlığa çalışan tek taraflı öğretilerinin insanlığı köleleştirme çabasının iyice gün yüzüne çıktığı bu günlerde, korona pandemisiyle birlikte daha da çetinleşecek parasal konulara, Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı da kayıtsız kalmadı.

29 Mart 2020 - 18:31

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmede yaşanması muhtemel ekonomik sorunların çözümüne yönelik tesbit ve önerilerde bulundu:

Karslı’nın dikkat çeken paylaşımları şöyle:

“Evvela bu hükumetin mevcut kadrosu, ya bilmiyor veya bilse de korkusundan, tek adama karşı bir şey söylemiyor ve yapamıyor. O halde hem ekonomik hem de diğer tedbirler için, diğer partiler ve önemli STK'ların da içinde olduğu bir heyet oluşturulmalıdır.”

“Mesela benim önerim, devlet TC kayıtlarına göre, kaç milyon aile varsa, bütün ailelerin aylık ve yıllık gelir durumunu tesbit etsin. Bunun için her aileye bir kredi kartı versin. En az geliri olandan başlayarak doğrudan aileye veya fertler gelir desteğinde bulunsun.”

“Aileye ödenecek bu doğrudan geliri, verdiği kartta ailenin durumuna göre, mesela işçi veya çiftçi ise nereye harcaya bileceğini de belirlesin.”

“Devlet ailelere yapacağı bu doğrudan ve ek yardım için para basma veya borçlanma yerine, sadece ülke içinde kullanılmak kaydıyla, kendi kripto parasını dahi üretebilsin. Hatta bunun için ek bir ek bütçe dahi hazırlasın. Fakat bu işler için ev vela aklı başında bir ekip kursun...”

“Bakınız bir çok devlet kendi kripto parasını oluşturdu. Çünkü para bir değiştirme ve ölçü birimi iken, kendisi yanlış uygulamalar sonucu, bir değer unsuru ve stok değeri haline geldi. İşte bunu değiştirmenin ve tartışmanın tam bir fırsatıdır…”

“Bu kriz yeni bir dünya düzeni oluşturmak için var oldu. Kafasını çalıştıran fırsata çevirir, yoksa batar. Bakınız dünyadaki önemli oluşumlar hep bir kriz sonrasının ürünüdür. Biz hala milleti hapishanelerde bekletiyoruz. Bir an önce sulh ve sükun için buradan başlayalım...”

“Muhalefetin ve iktidarın çözüm önerileri yeni parasal genişlemeye yöneliktir. Böyle bir yöneliş yine borçlanmayı arttıracaktır. Dolayısı ile sistem içindeki öneriler borçlandırmayı arttırıcı kısır döngüdür.

Acil yeni bir bağımsız para birimi ile bağımsız bütçe oluşturulmalıdır.”

“Türkiye’nin, mevcut sistemin dışında özel kanunlara bağlı,bağımsız ve faizsiz, altın, gümüş,madeni, elektronik karta veya kayıtlı para diyebileceğiniz bir para birimi olmalıdır.”

“Bu para, üretimi maliyetsiz sürekli kılmak, halkın temel zorunlu ihtiyaçlarını gidermek, üretici ile tüketici arasında ihtiyaç olan mal ve hizmetin alınımını sağlayacak kadar, temel bir denklikle, elektronik takip modeli ile para piyasada temel var oluş amacına hizmet edecektir.”

 

Türkiye Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İnternet ve Elektronik Cihazlardan Alınan Vergi Sıfırlanmalıdır
İnternet ve Elektronik Cihazlardan Alınan Vergi Sıfırlanmalıdır
Rasim Öztekin Seksenler'den Neden Ayrıldı?
Rasim Öztekin Seksenler'den Neden Ayrıldı?