|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Muğla Belediyesi’nden ‘Organizasyon Şeması’ Haberlerine...

Muğla Belediyesi’nden ‘Organizasyon Şeması’ Haberlerine Tepki

Muğla Büyükşehir Belediyesi, bazı basın yayın kuruluşlarında belediyenin organizasyon şeması ile ilgili çıkan haberleri yalanlayarak sert tepki gösterdi.

17 Ağustos 2019 - 18:06

Muğla Büyükşehir Belediyesi, bazı basın yayın kuruluşlarında belediyenin organizasyon şeması ile ilgili çıkan haberleri yalanlayarak sert tepki gösterdi.

CHP'li Osman Gürün tarafından 4 dönemdir yönetilen Muğla Belediyesi’nin organizasyon şeması hakkında bazı medya organlarında çıkan eleştiri haberlerine Muğla’dan sert yanıt geldi.

Muğla Belediyesi'nde üst düzey yöneticilerin birden fazla birimde yönetici olduğu ve bunun tepkilere neden olduğu ifadelerine yer verilen haberlerin asılsız olduğu belirtilen açıklamada “yandaş medya devlet memurlarını hedef gösteriyor” diye sert bir tepki yer aldı.  

Yapılan açıklamada; “Tüm yöneticilerimiz kente hizmet için o görevdeler. Hiçbir yöneticimiz birden fazla görevde bulunduğu için ekstra ücret almıyor” denildi.

Konuya ilişkin sert bir açıklama yapan belediye “asılsız iddialarla görevli devlet memurları zan altında bırakılıyor. Yandaş medya devlet memurlarını hedef gösteriyor. Çoğu kez asılsız iddialarla Aydın, İzmir, Çanakkale gibi CHP’li belediyeleri hedef gösteren yandaş medyanın Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddiaları asılsızdır.” Cümleleri yer aldı.

“EKSTRA ÜCRET ALMIYORLAR”

Basına yansıyan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten belediyenin açıklamasında; “Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle oluşturulmaya çalışılan algı birden fazla görev alan isimlerin hepsinden ayrı ayrı maaş aldıkları yönündedir. Muğla Büyükşehir Belediyesi organizasyon şeması içerisinde resmi Büyükşehir kadrosunda asaleten görev yapan genel sekreter, daire başkanı, şube müdürleri vekaleten belediye içinde farklı birimde görev aldığında herhangi bir ek ücret almamaktadır” ifadelerine yer verildi.

“HER YIL MÜFETTİŞ AĞIRLIYORUZ”

On yılı aşkın bir süredir her sene müfettiş gönderilerek belediyenin tüm işlerinin denetlendiği kaydedilen açıklamada; “Genel sekreter, genel sekreter vekili, daire başkanı, daire başkanı vekili, şube müdürü, şube müdür vekili gibi farklı birimler ve görevlerde değerli isimlerle vatandaşlarımıza hizmet vermekten dolayı mutluyuz. Türkiye’de şeffaf, denetlenebilir, hesap verilebilir belediyecilik anlayışı ile Büyükşehir meclis görüntülerini canlı yayınlayan ilk belediyelerden biriyiz. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve destekle sevgi, hoşgörü ve güler yüzle hizmet üretmeye devam edeceğiz” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boğazın İncisi'nde Sempozyum Heyecanı
Boğazın İncisi'nde Sempozyum Heyecanı
ADV, BBOG Yurt Yöneticileriyle Eğitim İçin Bir Araya Geliyor
ADV, BBOG Yurt Yöneticileriyle Eğitim İçin Bir Araya Geliyor