|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Ordu Gürgentepe Akören Derneği, Sancaktepe’de Burs Gecesi...
  • Reklam

Ordu Gürgentepe Akören Derneği, Sancaktepe’de Burs Gecesi Düzenledi

Ordu Gürgentepe Akören Derneği, Sancaktepe İlçesinde ilk defa Burs Gecesi düzenledi.

11 Şubat 2020 - 00:23

Ordu Gürgentepe Akören Derneği, Sancaktepe İlçesinde ilk defa Burs Gecesi düzenledi. Müzik, eğitim ve kültürün bir arada olduğu coşkulu geçen bir gecede burs için gereken ilgiyi davetliler gösterdi. Çoğunlukla düzenlenen geceler yemekli olur ve davetiye satılır. Ordu Gürgentepe Akören Derneği, yemekli gece yerine kültür merkezinde eğitim severleri müzikle buluşturdu. Davetiye satılmadı gelenler Burs Gecesine katılmanın bilinci ile hareket ettiler. Burs Gecesine katılanlar eğitime destek yaptılar. Ordu Gürgentepe Akören Derneği, ilçede bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.
Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen Burs Gecesi etkinliği Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın sunumunu dernek yönetiminden ve Kadın Kolu Başkanı Melek Dere yaptı.
Burs Gecesine destek veren Tamer Özsoy, Öykü Ülkü,  Yaşar Dere, Salih Soydemir, Kubilay Duman, Şule Soydemir ve Yaşar Dalgıç  sahne aldılar. Özlem Şanlı okuduğu şiir ile davetlilerin beğenisini kazandı. Geceye renk katan Ezeltere Derneği İZ Folklor Ekibi ve Aşk ile Semah Ekibi seyircinin büyük beğenisini kazandı.
Burs Gecesine katılan Araştırmacı Yazar Milli Eğitim Müfettişi Cemil Coşkun yaptığı kısa konuşmada eğitimin önemini anlattı bunun için okumak ama çok gerekir dedi.
Gece de sahne alan sanatçı Tamer Özsoy derneğe bir saz hediye ederek jest yaptı. Gecenin belki de en çarpıcı görüntüsü destek verenlere plaket yerine kitap verilmesiydi.
Ordu Gürgentepe Akören Derneği başkanı Ali Soylu yaptığı konuşmada " Ordu Gürgentepe Akören Derneği olarak Eğitimin, ülkemizin kalkınmasında en önemli unsurlardan, biri olduğuna inanıyoruz,Kuruluş amaçlarımızı belirlerken, birinci hedefimiz, gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktı. Eğitimin bu kadar önemli olduğunun farkındayken ekonomik koşulların zorluğu içerisinde, çocuklarımızın eğitimlerine, hak ettiği bütçeyi ayırmayan ailelere duyarsız kalamazdık. “ dedi.
Konuşmasının sonunda katılan davetlilere teşekkür eden Dernek Başkanı Ali Soylu “Kendi Doğup büyüdüğümüz mahallemizden örnek verecek olursak, kredi çekerek veya tüccardan daha toplamadığı mahsüllerin bedelini, aylar öncesinden alıp, çocuğuna gönderen ailelerimiz var. Amacımız, bu ailelerin yükünü biraz olsun hafifletmek ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek. Burada bulunan veya bulunmayan , eğitim sever dostlarımızın katkıları sayesinde birlikten güç doğdu ve çocuklarımıza burs verme imkanı bulduk. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece bu görevi sürdürme arzusu içerisindeyiz. Hepinize burs alacak öğrencilerimiz adına şimdiden teşekkür ediyoruz.
Bağış yapan dostlarımızın kesesi, artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin, yerleri dolu dolu olsun.
Cümlelerimi bitirirken tüm gençlerimize, hayat boyu öğrenmeyi ve böylece kendilerini geliştirmeyi, ilke edinmelerini tavsiye ediyorum.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Düzenlenen Burs Gecesine, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve davetliler katıldı.
Haber / Fotoğraf : Tevfik Erk / İstanbul

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çakıcı’dan Dikkat Çeken Açıklamalar
Çakıcı’dan Dikkat Çeken Açıklamalar
Rasim Öztekin Seksenler'den Neden Ayrıldı?
Rasim Öztekin Seksenler'den Neden Ayrıldı?