|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Orhan Ülker, ’Üsküdar’ımıza Huzuru ve Sevgiyi...
  • Reklam

Orhan Ülker, 'Üsküdar'ımıza Huzuru ve Sevgiyi Getireceğiz'

İşadamı Orhan Ülker CHP den Üsküdar Belediye başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı.

20 Ekim 2018 - 06:02 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:26

İşadamı Orhan Ülker CHP den Üsküdar Belediye başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı.

Sabah saat 10.00 da Üsküdar Filizler köfte de Basın mensupları ile kahvaltıda buluşan işadamı Orhan Ülker, adaylık başvurusunu yapacağını basın mensupları ile paylaştı. 
Öğleden sonra CHP Üsküdar ilçe başkanlığına gelen Orhan Ülker, başkanlık makamına başvuru evraklarını verdi.
Saat 14.30 da ilçe konferans salonunda bir araya gelen parti üyelerine kısa bir konuşma yapan Ülker, adaylık başvurusunu duyurdu.

Kendisi hakkında bilgi veren Ülker, “Değerli partili arkadaşlarım, kıymetli misafirler ve basınımızın değerli temsilcileri hepiniz hoş geldiniz...
Öncelikle kısaca size kendimden bahsetmek isterim.1958 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdum. Eğitimim sırasıyla 3. Selim İlkokulu, Üsküdar Ortaokulu, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lise tamamladım. Ardından Üniversite Kocaeli Devlet Mimarlık Mühendislik makine bölümünden bölümünden mezun oldum.  
Sevgili hayat arkadaşım Şükran Hanım ile evlendim. 3 çocuk babasıyım. Mezuniyetimin ardından çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundum. İş hayatımın ilk yıllarında faaliyet gösterdiğim Denizcilik sektöründe ki başarılarımdan dolayı,  Deniz Ticaret Odası ve Armatörler Birliği tarafından Gümüş Madalya ile onurlandırıldım. 
Bir süre Petrol Ofisi bölge bayiliği yaptım ve daha sonra gıda sektöründe ticari faaliyetlerim devam etti. Faaliyetine devam eden Klas Un AŞ şirketini kurdum.
Aynı zamanda Bosna Hersek’te faaliyetlerini sürdüren ortağı olduğum Un fabrikasında Yönetim Kurulu üyesi olarak da halen görevimi sürdürmekteyim.” Dedi.

‘CHP GENÇLİK KOLLARINDAN BAŞLADIM’

Siyasi hayatının 1977 Yılında Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kollarında başladığına dikkat çeken Ülker, “1980 darbesi ile partimizin kapatılması neticesinde liderimiz rahmetli saygı değer Bülent Ecevit’in siyasi yol haritasını takip ederek kıymetli eşi Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Parti’nin Üsküdar İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. 
Takip eden süreçte Demokratik Sol Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildim. Ay anda merkezden verilen görevle birçok il ve ilçede örgütlenmeye katkı verdim. 
İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara verdiğim siyasete 2013 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçesinde üye olarak yeniden döndüm. 
Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Belediye Başkanlığı Adaylığı için aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamaktan dolayı son derece mutluyum.” Cümlelerine yer verdi.

‘ÜSKÜDAR’IMIZA HUZURU VE SEVGİYİ GETİRECEĞİZ’

Üsküdar’a huzur ve sevgi getirmek için aday olduğunu ifade eden Ülker, “Üsküdar’ımıza huzuru ve sevgiyi getireceğiz. Bu yolda sizlerle birlikte yürüyecek olmaktan gurur
duyuyorum. Durmayacağız, çok çalışarak birlikte üretip, birlikte yönetip, birlikte başaracağız. Her kapıyı çalacağız ve her eli tutacağız. En önemlisi de Üsküdar semalarında ışıldayarak hasreti bitirecek ve tüm Üsküdar halkı ile bütünleşeceğiz.
Üsküdar’ımızın bütün güzelliklerine sahip çıkacağız.
Yoksullukla, yolsuzlukla ve işsizlikle mücadele edeceğiz.
Üsküdar halkının hatıralarına, camilerine, Cem evlerine, kiliselerine, havralarına sahip çıkacağız. İnançları siyasi görüşleri ne olursa olsun ayrımcılıktan ve ötekileştirme söylemlerinden uzak adil ve adaletli bir yönetimle halka hizmet edeceğiz. 
Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, sosyal belediyecilikte iddialı projelere imzamızı atacağız ve inovatif belediyecilik anlayışına uygun projelerle Üsküdar’ımızı marka yapacağız. 
Ve yine hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki halkımızın ve Üsküdar’ımızın menfaatleri doğrultusunda belediye başkanının yetkilerini sonuna kadar kullanacağım. 
Buna inanın, bunu bilin! Gelin ezberleri bozup tabuları yıkalım! 
Zaferimizi hep birlikte ilan edelim! Her şey çok güzel olacak! 
Üsküdar için gönlümü açtım, yüreğimi ortaya koydum. 
Heyecanlıyım, umutluyum ve istekliyim... Ses ver Üsküdar, sesime kulak ver ki, adil ve dürüst yönetime bu sesle kavuşalım.Hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” Diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bazı Sanatçılar, köprü ve otoyolların ücretsiz olmasını tiye aldı
Bazı Sanatçılar, köprü ve otoyolların ücretsiz olmasını tiye...
Polisten bayramda palyaçolu ve müzikli eğlence
Polisten bayramda palyaçolu ve müzikli eğlence