|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

’Oyun Oynanan Değil, Oyun Kuran, Oyunbozan Bir Türkiye’

'Oyun Oynanan Değil, Oyun Kuran, Oyunbozan Bir Türkiye'

Erdoğan: “Türkiye emniyet, huzur ve barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyunbozan kararlı bir Türkiye var” dedi.

05 Aralık 2019 - 02:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Londra’da Türk vatandaşları ve Müslüman toplumu temsilcileriyle buluşmasında yaptığı konuşmada, “Türkiye emniyet, huzur ve barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyunbozan kararlı bir Türkiye var” dedi.

NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi nedeniyle NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’ın başkenti Londra’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Old Billingsgate Binası’nda Türk vatandaşları ve Müslüman toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.

Konuşmasının başında programa katılan vatandaşlara, Türkiye’deki kardeşlerinin, akrabalarının ve dostlarının kucak dolusu sevgilerini getirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin emin ellerde olduğunu söyleyerek, “Türkiye emniyet, huzur ve barış içinde. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var. Bugün üzerinde rahatça oyun oynanan değil, bölgesinde oyun kuran, oyunbozan kararlı bir Türkiye var” dedi.

“MİLLÎ GÜVENLİĞİ İÇİN İCAZET ARAMADAN OPERASYON DÜZENLEYEN, DIŞ POLİTİKASI BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün birkaç milyar dolar için el açan değil, dünyada millî gelire oranla en fazla insani yardım yapan cömert bir ülke var. Bugün 2002’ye göre ekonomisini 3,5 kat büyütmüş, kişi başı millî gelirini 3 bin 500 dolardan 9 bin 700 dolara çıkarmış, ihracat rakamlarında her sene rekora koşan bir Türkiye var. Bugün, duble yollarla, köprülerle, hızlı tren hatlarıyla, tüneller, kavşaklar, köprülerle, viyadükler, havalimanlarıyla, Asya’yı Avrupa bağlayan yeni gerdanlarıyla ulaşım altyapısını tamamlamış bir Türkiye var.”

Ege’de, Karadeniz’de, Doğu Akdeniz’de haklarını savunan, menfaatlerini koruyan donanması güçlü, kendine sığınan 4 milyonu aşkın mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan bir Türkiye olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün, kendi millî güvenliği için yurt içinde ve dışında hiç kimsenin icazetini aramadan operasyon düzenleyen dış politikası bağımsız bir Türkiye var” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN GAYRETLERİYLE MERKEZİNDE ZULMÜN YERİNE ADALETİN OLDUĞU YENİ BİR DÜNYA KURULUYOR”

Vatandaşlardan Türkiye’ye inanmalarını ve devletlerine güvenmelerini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Ülkemiz hem kendi bekasını hem de bölgesinin istikbalini garanti altına alacak adımları kararlılıkla atıyor. Türkiye’nin gayretleriyle merkezinde çatışma yerine dayanışmanın; zulmün yerine adaletin; kavga yerine barışın olduğu yeni bir dünya kuruluyor. Silah üzerinden, ölüm üzerinden, acı, kan, baskı ve tehdit üzerinden ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor. Türkiye’yi terörle, şantajla terbiye edeceklerini zannedenler, hedeflerine ulaşamamanın mahcubiyetini yaşıyor. 82 milyon, tam bir dayanışma içinde, huzuruna huzur katarak, kardeşliğini pekiştirerek, kutlu yolculuğunu devam ettiriyor.”

“AŞIRI SAĞCI HAREKETLERİN HEDEFİNDE MÜSLÜMANLAR VE TÜRK TOPLUMU BULUNUYOR”

Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla ilgili süreci de yakından takip ettiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Krallık’ta yaşayan ve çalışan Türk vatandaşlarının bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için ilgili Bakanlıklar arasında temasların sürdüğünü söyledi.

“Vatandaşlarımızın Türkiye-Avrupa Birliği ortaklık hukukundan kaynaklanan göçmenlik haklarının brexit sonrasında da mevcut düzeyinden geriye gitmemesine önem veriyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde tüm Avrupa genelinde ırkçılık, ayrımcılık ve İslam düşmanlığının da artığına şahit olduklarını, aşırı sağcı hareketlerin hedefinde çoğunlukla Müslümanlar ve Türk toplumunun bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak her platformda ırkçı akımlara ve nefret söylemlerine karşı tepkimizi ortaya koyuyoruz. Sizlerin hakkını korumak için tüm kurumlarımızla hem sahada hem masada çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 214'e, Vaka Sayısı 13 bin 531'e Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 214'e, Vaka Sayısı 13 bin 531'e Yükseldi
Küresel İlaç Sektörü 1,5 Trilyon Dolara Koşuyor
Küresel İlaç Sektörü 1,5 Trilyon Dolara Koşuyor