|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
PayU’dan, Refah Üzerine Küresel Araştırma
  • Reklam

PayU’dan, Refah Üzerine Küresel Araştırma

PayU’nun yeni küresel araştırmasına göre, yüksek büyüme oranına sahip pazarlarda gelir ve servet refah düzeyini iyileştirmiyor

12 Kasım 2019 - 19:47

PayU’nun yeni küresel araştırmasına göre, yüksek büyüme oranına sahip pazarlarda gelir ve servet refah düzeyini iyileştirmiyor

Araştırmadan öne çıkan başlıklar şöyle sıralanıyor:

- Ülkelerinin ortalamasının altında gelire sahip insanların dörtte üçü, refah içinde yaşadıklarını düşünüyor.

- Yüksek büyüme oranına sahip pazarlardaki on kişinin altısı, finansal hizmetlere erişimin refah düzeylerini iyileştirdiğini söylüyor.

- Araştırmaya katılanların dörtte üçü, devletlerinin finansal hizmetlere erişimin iyileştirilmesinde sorumluluğu olduğunu düşünüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlarda gerçekleştirilen önemli araştırma, finansal hizmetlerle refah düzeyinin arasındaki ilişkiyi gözler önüne serdi. Araştırma aynı zamanda insanların refah tanımının mevcut gelir ve servetten çok finansal güvenlik ve huzurla bağlantılı olduğunu gösteriyor.

Küresel teknoloji yatırım devi Naspers’ın bünyesinde büyüyen ve şu anda Prosus’un fintek ve e-ödeme kuruluşu olan PayU’nun gerçekleştirdiği araştırma, yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlardaki katılımcıların dörtte üçünün servet ve gelirin refahın belirleyici etmenleri olmadığını ortaya koyuyor.

Dahası, ülkelerinin raporlarına göre ortalama gelirin altında yaşayanların dörtte üçü refah içinde yaşadıklarını düşünüyor. “Hayatından memnun olmak, iyi bir sağlığa, iyi ve istikrarlı bir işe ve gelecek için yeterli birikime sahip olmak” refah düzeyini belirleyen en önemli kriterler arasında yer alıyor.

Yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlarda yaşayan katılımcıların sadece yüzde 25’i servetin refahı en çok etkileyen etmen olduğunu belirtiyor. Bu oran Ortadoğu ve Afrika’da yüzde 36’ya çıkarken, Güney Amerika’da yüzde 9’a düşüyor.

Yüksek büyüme oranına sahip bütün bölgelerin cevaplarında ilk sıralarda yer alan sağlık, Asya, Latin Amerika ve Doğu Avrupa bölgesinden katılanların refah düzeyini yükselten en önemli seçenek olarak dikkat çekiyor.

PayU’nun Finansal Refah Barometresi: Yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlarda refah algısı adlı araştırması, finansal hizmetlerin refah düzeyiyle bağlantılı olduğunu ortaya çıkardı. 10.000’den fazla tüketicinin katıldığı araştırmada her on kişinin altısı finansal hizmetlerin refah düzeylerini artırmalarına yardımcı olduğu belirtiliyor. On kişiden dokuzu da para yatırma, gönderme ve biriktirme gibi finansal hizmetlerin sunduğu faydaların doğrudan farkında.

Araştırma, insanlarda finansal hizmetlerin sunduğu duygusal faydaların gerçekçi faydalardan daha ağır bastığını gösteriyor. Örneğin, katılımcıların yüzde 99,5’i para biriktirmenin sağladığı huzur gibi duygusal faydayı öne çıkarırken, yüzde 97,9’u da geleceği planlamak gibi gerçekçi faydaların altını çiziyor.

On kişiden dokuzunun en az bir finansal hizmete erişiminin olduğunu belirten araştırmaya göre dört kişiden üçü, devletlerinin erişimi iyileştirmek için daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyor. Bir veya daha fazla finansal hizmete eriştiğini belirten Asya ve Ortadoğu / Afrika bölgelerindeki katılımcılar devletlerinin daha fazlasını yapmasını istiyor.

Raporun bulguları hakkında konuşan PayU CEO’su Laurent le Moal, şunları söyledi: “Finansal hizmetlere erişimin refah seviyesi üzerindeki etkisini anlayarak insan davranışının merkezine giriyoruz ve herkesin kazanabildiği, finansal sınırların olmadığı bir dünya yaratma vizyonuna bir adım daha yaklaşıyoruz.

Bireylerin refah seviyelerine dair duygularını iyileştirmek amacıyla doğru hizmetleri oluşturmanın yanı sıra herkesin finansal hizmetlere erişebilmesini ve kullanabilmesini sağlamak için küresel fintech liderlerinin ve devletlerin yapması gereken çok şey var. Dünya çapında tüm vatandaşlara en iyi finansal hizmeti sunmak için bu amacın merkezinde yer alan teknolojinin her aşamada kullanılması gerekiyor.”

Metodoloji:

PayU, yüksek büyüme oranına sahip dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda refah algısı ve finansal hizmetlere erişim arasındaki bağlantıyı açığa çıkarmak için Afrika, Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Orta Doğu bölgelerindeki 18 ülkeden 10.500’den fazla vatandaş ile bir anket düzenledi. Katılımcıların cinsiyetleri ve yaş aralıkları eşit olarak bölündü.

Ankete katılan ülkeler: Kenya, Nijerya, Güney Afrika, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Romanya, Yunanistan, Slovakya, Türkiye, İsrail, Endonezya, Vietnam, Brezilya, Arjantin, Kolombiya, Şili, Kuzey Hindistan (Yeni Delhi), Batı Hindistan (Bombay), Doğu Hindistan (Kalküta) ve Güney Hindistan (Bangalor).

PayU Hakkında:

18 yüksek büyüme oranına sahip pazarın öncü online ödeme hizmeti sağlayıcısı PayU, kendisini satıcılar ve alıcılar için hızlı, basit ve verimli ödeme yöntemleri üretmeye adamaktadır. Finansal hizmetlerle ve finansal sınırların olmadığı, herkesin kazanabildiği bir dünya yaratma vizyonuyla insanları güçlendirmeye odaklanan PayU, 700 milyon dolardan fazla yatırımıyla fintech alanının en büyük yatırımcılarından birisidir.

Yüksek büyüme oranına sahip pazarlardaki uzmanlığını benzersiz yerel bilgi birikimi ve teknolojiyle birleştiren PayU; Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki yerel faaliyetleriyle müşterilerinin en iyi finansal hizmetlere erişebilmesini sağlar.

PayU, 300.000'den fazla satıcıyı ve ödemelerini online yapan milyonlarca tüketiciyi 250'den fazla ödeme yöntemi ve 1.800'den fazla ödeme uzmanıyla desteklemektedir. PayU'nun faaliyet gösterdiği pazarlar yaklaşık 2,3 milyar insandan oluşan tüketici tabanına ve satıcılar için büyük büyüme potansiyeline sahiptir.

Daha fazla bilgi için: 'www.payu.com'

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira CEZA
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira...