|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Peker İddia Etti, Temurci, Albayrak’ı işaret etti ve İfade...
  • Reklam

Peker İddia Etti, Temurci, Albayrak'ı işaret etti ve İfade verdi!

Sedat Peker'in gündeme getirdiği kayıp silahların halka dağıtıldığı iddiasıyla ilgili Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ı işaret eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Albayrak'ın savcılığa yaptığı suç duyurusu üzerine polise ifade verdi.

09 Ağustos 2021 - 21:40

Sedat Peker'in '15 Temmuz' iddiaları ile ilgili Selim Temurci, Berat Albayrak'ı işaret etti ve İfade verdi!

Sedat Peker'in gündeme getirdiği kayıp silahların halka dağıtıldığı iddiasıyla ilgili Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ı işaret eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Albayrak'ın savcılığa yaptığı suç duyurusu üzerine polise ifade verdi.

Temurci, 15 Temmuz ve şehitler ile gazilerin kanları üzerine saltanat kurmaya çalışanların olduğuna işaret ederek, “Tekrar ifade etmek istiyorum ki onlara bizim eyvallahımız yok. Sesimiz her daim 15 Temmuz’da olduğu gibi çok yüksek çıkacak” dedi.

15 Temmuz gecesi dağıtıldığı ileri sürülen silahlarla ilgili AK Parti'deki sessizliğin sürdüğüne işaret eden Temurci, birilerinin şehitler ve gazilerin kanları üzerinden saltanat kurmaya çalıştığını ifade etti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, 15 Temmuz ve sonrasında AK Parti gençlik kolları tarafından dağıtıldığı iddia edilen silahlarla ilgili Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ı işaret eden açıklamalarıyla ilgili polise ifade verdi.

Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AK Parti gençlik kollarından Osman Tomakin’e teslim ettiğini öne sürmüştü.

Tele 1 yayınına katılan dönemin AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise, konunun savcılar tarafından araştırılması gerektiğini belirterek, o dönem AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanının, Berat Albayrak’a yakın olduğunu işaret etmişti.

Temurci, “Savcılarımıza Allah için yalvarıyorum, görevinizi yerine getirin. Berat Albayrak’a yakın olduğunu düşündüğüm il gençlik kolları başkanımız, bu işi Berat beyin haberi olmadan asla yapamaz” ifadesini kullanmıştı.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın hakkındaki suç duyurusuyla ilgili Çekmeköy Polis Karakolu’nda ifade veren Temurci, karakol çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

'15 TEMMUZ’DA ÖLENLERİN KANI ÜZERİNDEN SALTANAT KURMAYA ÇALIŞANLAR VAR'

Temurci, 15 Temmuz ve şehitler ile gazilerin kanları üzerine saltanat kurmaya çalışanların olduğuna işaret ederek, “Tekrar ifade etmek istiyorum ki onlara bizim eyvallahımız yok. Sesimiz her daim 15 Temmuz’da olduğu gibi çok yüksek çıkacak” dedi.

Konuyu gündeme Sedat Peker’in getirdiğine işaret eden Temurci, konuşmasına şöyle devam etti:

"Suçlamaların kaynağına bakacak olursak; herkesin bildiği üzere Sedat Peker uzun zamandır açıklamalarda bulunup gündemi meşgul ediyor. Çok ciddi iddialar var ve bu iddialar kamuoyunda dikkate alınıyor. Alınıyor çünkü Sedat Peker Cumhur İttifakı’nın adeta kara kutusu haline gelmiş durumda. Hal böyle iken hakkımızda da bazı iddialar yer aldı. 15 Temmuz’dan sonra birileri tarafından AK Parti gençliğine silah dağıtıldığını ve bunun da dönemin İçişleri Bakanı tarafından organize edildiğini öne sürmüştü. 
Ben de o dönemin il başkanıyım ve bekledim ki birileri bir açıklama yapsın. 15 Temmuz akşamı milletimizi sokağa döken bir kardeşiniz olarak çok farklı bir tabloyla karşılaştık. Bilgimin olmadığı bir olayda bu deli saçmasıdır demeye hazırlanırken 15 Temmuz gazimiz Ahmet Onay kardeşimiz çıkıp dedi ki Sedat Peker’in söylemleri doğru. Hal böyle olunca da vatandaş Selim başkan silah dağıtıldı mı diye bize soruyor. Televizyon kanallarında da durum hep bize soruldu. İstedik ki dönemin başbakanı ve iktidar partisi çıkıp açıklamalar yapsınlar. Açıklama yapılmadı. Her şey dönemin il başkanı şahsıma yüklendi. Sorular karşısında biz de net açıklamalar yaptık."

‘SİLAHLARLA İLGİLİ AKP’DE SESSİZLİK SÜRÜYOR’

"Bizim bu silah dağıtımıyla hiçbir ilgimiz, bilgimiz yoktur" diyen Temurci, şöyle devam etti: "Gazimizin açıklamaları sonrasında bile savcılarım harekete geçmedi. Çağrımız savcılık harekete geçip gerekli incelemeyi yapsınlar. AK Parti’de derin sessizlik sürüyor. Biz şu anda Gelecek Partisi’nde siyaset yapıyoruz. Biz AK Parti ilkelerinin düşmanı değiliz. Bu ilkeleri çiğneyenler utansın. Berat Albayrak bizden niye şikayetçi oluyor? Dönemin başbakanına kurulan kumpası İçişleri Bakanı da söylüyor. Biz dedik ki ey Berat Albayrak şayet böyle bir şey yapılmışsa bu talimat iç işleri bakanının talimatı olmaz bu gençlik kolları üzerinde musallat olduğun teşkilat senin bilgin olmadan bunu yapmaz.”

‘BU ŞAİBE KALKMALI’

Berat Albayrak’ın kendisi hakkında ceza ve tazminat davası açtığını vurgulayan Temurci, “Kendisi buna alınmış ve hakkımızda hem tazminat hem de ceza davası açmış. Psikolojik varlığında azalma olduğunu iddia etmiş. Oysa bu ekonomik sonuçların bu milleti getirdiği noktada herkes çıkıp psikolojininin bozulduğunu iddia ederek dava açarsa ne olur. 15 Temmuz ruhunu yüreğinde hisseden herkes için bu şaibenin kalkması adına hukukun işlemesi çağrısında bulunuyorum. Hodri meydan diyorum. Sessizlik bozulsun. Savcılarımız harekete geçsin. Milletin içine çıkacak cesaretleri yok. At izinin it izine karıştığını söylemişti çok doğru ama at kim it kim henüz belli değil. Ben ve arkadaşlarım Türk yargısına inanıyoruz. 15 Temmuz öncesi ve sonrası vatandaşa silah mı dağıtıldı sorusunun cevabının savcılarımız tarafından ortaya çıkartılıp 15 Temmuz’u kirlerinden ve paslarından arındırılarak milletimize hediye edilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Neler olmuştu?

Organize suç örgütü lideriğinden aranan Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AK Parti gençlik kollarından Osman Tomakin’e teslim ettiğini öne sürmüştü.

Tele 1 yayınına katılan dönemin AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise, konunun savcılar tarafından araştırılması gerektiğini belirterek, "Lütfen Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarının en azından şehitlerimize ve gazilerime hürmeten şu kalaşnikof meselesi ile ilgili araştırmanızı yapın, bana bir şey soracaksanız buradayım. Çünkü kandırıldığımı hissediyorum" demişti.

Temurci, o dönem AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanının, Berat Albayrak'a yakın olduğunu savunarak, "Savcılarımıza Allah için yalvarıyorum, görevinizi yerine getirin. Berat Albayrak’a yakın olduğunu düşündüğüm il gençlik kolları başkanımız, bu işi Berat beyin haberi olmadan asla yapamaz" iddiasını dile getirmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı