|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
POLEM’den Polis Kızı İstanbul Vali Yardımcısı Bozkurt’a...
  • Reklam

POLEM'den Polis Kızı İstanbul Vali Yardımcısı Bozkurt'a ZİYARET

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şubesi yöneticileri İstanbul'a yeni tayin edilen Vali Yardımcısı polis kızı Özlem Bozkurt Gevrek'e makamında " Hayırlı olsun " ziyaretinde bulundu.

03 Ekim 2020 - 11:40 - Güncelleme: 03 Ekim 2020 - 12:28

KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği (POLEM) İstanbul Halkalı Şubesi yöneticileri İstanbul'a yeni tayin edilen Vali Yardımcısı polis kızı Özlem Bozkurt Gevrek'e makamında " Hayırlı olsun " ziyaretinde bulundu. 

İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç, ziyaret ile ilgili olarak yalnızca dernek üyelerine özel olan "POLEM DERNEĞİ HALKALI ŞUBESİ " isimli whatsApp grubu ile kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da " Bizleri makamında güler yüzüyle karşılayarak, sıcak ilgi gösteren ve ikramda bulunan İstanbul un tek kadın Vali Yardımcısı Özlem hanımefendiye emekli polisler olarak çok teşekkür ediyoruz.Polis çocuklarını hep böyle üst görev ve makamlarda görmeyi istiyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz.." ifadelerini kulandı.

1995 yılında Türkiye'nin ilk kadın kaymakamı olarak Çankırı'nın Orta ilçesine tayin edilen ve yaklaşık iki ay önce İstanbul'da göreve başlayan Gevrek, Kültür ve Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Fotoğrafta (soldan sağa) Soner ARA, Özlem BOZKURT GEVREK, Muharrem KARAAĞAÇ ve Halis KAHRAMAN yer alıyor.

Genel Merkezi İstanbul Maltepe'de bulunan ve Türkiye genelinde il ve ilçe merkezlerinde bulunan 43 şubsesi ile faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (KYÇ)  KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç beraberindeki Başkan Yardımcısı Soner Ara ve üye gazeteci-yazar Halis Kahraman ile birlikte İstanbul'un tek kadın Vali Yardımcısı olan  polis kızı Özlem Bozkurt Gevrek'e makamında " Hayırlı olsun " ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi. 

 Dernek yöneticileri, makamında kendilerini güler yüzüyle karşılayarak, sıcak ilgi gösteren ve ikramda bulunan Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek'e emekli polisler adına teşekkürlerini ilettiler. 

Başkan Muharrem Karaağaç'ın ziyaret ile ilgili olarak yalnızca dernek üyelerine özel olan "POLEM DERNEĞİ HALKALI ŞUBESİ " isimli whatsApp grubu ile kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

" Yaklaşık iki ay önce İstanbul Vali Yardımcısı görevine tayin edilen polis kızı Sn.Özlem Bozkurt Gevrek hanımefendiye makamında KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şubesi yönetim kurulu olarak ziyarette bulunduk.

Özlem hanımefendiye " hayırlı olsun.." dileklerimizle yeni görevinde üstün başarılar diledik.

Ayrıca İstanbul Kartalda yaşayan babası emekli emniyet mensubu Ekrem Bozkurt’a eşi ile birlikte sağlık ve mutluluklar dolu uzun ömürler dileklerimizi iletmesini ve kendisi ile birlikte derneğimizin düzenleyeceği sosyal etkinliklerimize iştirak etmesini istedik.

Bizleri makamında güler yüzüyle karşılayarak, sıcak ilgi gösteren ve ikramda bulunan İstanbul un tek kadın Vali Yardımcısı Özlem hanımefendiye emekli polisler olarak çok teşekkür ediyoruz.

Polis çocuklarını hep böyle üst görev ve makamlarda görmeyi istiyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz.."

Özlem BOZKURT GEVREK kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü 1987'de bitiren Gevrek, 1992'de Türkiye'nin ilk kadın kaymakam adayı olarak Balıkesir'e atandı.

1992-1994 arasında Balıkesir kaymakam adayı olarak görev yapan Gevrek, 1995'te Türkiye'nin ilk kadın kaymakamı olarak Çankırı'nın Orta ilçesine atandı.

Gevrek, sırasıyla 1997-1999 arasında Ağrı-Hamur, 1999-2002'de Erzurum-Ilıca, 2002-2006'de Ankara-Ayaş, 2006-2009'da Ankara-Kahramankazan İlçeleri'nde kaymakam olarak görev yaptı.

2009-2011 yılları arasında İzmir Vali Yardımcılığı yapan Gevrek 2011-2013 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Kadının Statüsü Kurucu Genel Müdürü oldu. Gevrek, daha sonra İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevine atandı.

Son Mülki İdari Amirleri kararrnamesiyle de İstanbul Vali Yardımcısı görevine tayin edildi.  

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eurasia Airshow 2020 Bu Yıl Online Yapılacak
Eurasia Airshow 2020 Bu Yıl Online Yapılacak
Güvenli Yolculuk için Kış Lastiği
Güvenli Yolculuk için Kış Lastiği