|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polis Başmüfettişi Erol Özdemir UNUTULMADI
  • Reklam

Polis Başmüfettişi Erol Özdemir UNUTULMADI

Merhum emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürü Erol Özdemir vefatının birinci yıl dönümünde unutulmadı.

27 Haziran 2020 - 13:50 - Güncelleme: 27 Haziran 2020 - 14:27

Merhum emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürü Erol Özdemir, vefatının birinci yıl dönümünde  unutulmadı.

Meslektaşı emekli Emniyet Müdürü Remzi Koçöz, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı Erol Özdemir'i vefatının 1'inci yılında rahmet ve saygıyla andı..

26 Haziran 2019 tarihinde geçirdiği  kalp krizi sonucu vefat eden Emniyet teşkilatında sevilen ve sayılan emekli Emniyet Müdürü Erol Özdemir, Polis dergilerine yazdığı makaleler ile yazarak çıkardıkları kitaplar ile emniyet camiası tarafından tanınıyordu ve takdir ediliyordu.

Meslektaşı Remzi Koçöz, sosyal medyada yer alan " POLİS KOLEJİ 1938 " isimli grup sayfasında yaptığı paylaşım da  unutamadığı meslektaşı Erol Özdemir'i  şu ifadeleri kullanarak yadetti :

" Değerli Dostlar ;

1956 Giresun-Piraziz doğumlu Erol Özdemir, 1973 Polis Koleji (23.dönem), 1976 Polis Akademisi mezunu. 8 ilde değişik rütbe/unvanlarla görev yapması sonrası 2002’de 1.SEM rütbesine terfi etmiş, 2005-2016 arası Polis Başmüfettişi olarak görev yaptığı Teftiş Kurulundan emekli olmuştur.

EGM Polis Dergisi, Çağın Polisi Dergisi ve Piraziz Gazetesi’ndeki sayısız yazıları yanında; “Polisten Polise/Mavi Yol 33 10 Merkez” adlı eseri ile “Polis Koleji ve Akademisi Yıllığı” çalışmaları Emniyet Teşkilatına bırakmış olduğu kurumsal arşiv niteliğinde önemli bir çalışmadır. Emeklilik sürecinde 2019’da “Şiirsel Kuran ve Haram Koltuk” isimli çalışmalarını kitaplaştırmasının ardından 26.06.2019 tarihinde kalp krizi sonucu aramızdan ayrılmıştır.

Tüm bu çalışmalarını/eserlerini ÇÖTEN isimli (http://erolozdemir28.blogspot.com.tr/) Web sitesinde/blog sayfasında yayınlayarak paylaşmıştır.

Görev sürecinde, bırakın yazmayı sorunların dile getirilmesi gereken arenalarda dahi sessiz kalınan günlerde, kalemiyle daha doğrusu yüreğiyle yazmaya devam eden ve emeklilik sürecinde de doğru bildiklerini yazarak tarihe not düşen Cumhuriyet/Atatürk sevdalısı Erol ÖZDEMİR ağabeyi aramızdan ayrılışının 1.yılında rahmet ve saygıyla anarken, yaşam öyküsünü bir sunu ile paylaşarak yad etmek istedim.

Saygı/sevgi/selamlarımla…
26 Haziran 2020
Remzi KOÇÖZ "

EDİTÖR NOTU : Merhum emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürü Erol Özdemir ile merkezi Dolmabahçe Sarayı olan Milli Saraylar'da  Koruma Müdürü olarak görev yaptığı dönemde polis memuru olarak mesai arkadaşlığı yaptım. Kendisini doğru, dürüst, Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı iyi bir insan olarak tanıdım. Aramızdan ayrılışının 1'inci yılında rahmet, özlem ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun..

 

EDİTÖR : **HALİS KAHRAMAN- TR HABER AJANSI 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor