|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polis Başmüfettişi Yılbay Çelik toprağa verildi
  • Reklam

Polis Başmüfettişi Yılbay Çelik toprağa verildi

Emekli Polis Başmüfettişi Yılbay Çelik, geçirdiği kalp krizi sonucu vefatının adından dün öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze töreniyle doğduğu Elazığ’ın Hal köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

09 Ekim 2020 - 13:36 - Güncelleme: 09 Ekim 2020 - 14:39

Emekli Polis Başmüfettişi Yılbay Çelik, geçirdiği kalp krizi sonucu vefatının ardından dün öğle namazına müteakip  düzenlenen cenaze töreniyle doğduğu Elazığ’ın Hal köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Yılbay Çelik, yaklaşık 1,5 ay kadar önce başarılı bir Beyin Ameliyatı geçirmiş ve Elazığ’daki  evinde istirahat  ediyordu.

Türk Polis teşkilatında başarılı çalışmalarıyla ve icraatlarıyla unutulmaz önemle iz bırakan yüz akı Emniyet Müdürlerinden olan Yılbay Çelik'in vefatı emniyet camiasını yasa boğdu.

Yılbay Çelik'in vefat haberini duyan dostları, sevenleri ve meslektaşları eşi, çocukları ile emekli Emniyet Müdürü olan ağabeyi Kutlay Çelik'e taziyelerini ilettiler.

Yılbay Çelik, emekli olduktan sonra bir ara siyasete de girdi ve 2015’de Elazığ’dan CHP Milletvekili 3.sıra adayı olmuştu..

Foto'da Osman Öztürk yer alıyor.

Emekli Emniyet Müdürü Osman Öztürk, Yılbay Çelik'in vefat haberininin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da şu ifadeleri kullandı : 

"Ah Yılbay abi ah..
Bu yalan dünyadan göçüp gittiğini duyduğum anda inanamadım buna. Güçlü, kuvvetli, sporcu ve çelik gibi bir güreşçi nasıl yenilebilirdi ki ölüm denilen o sona..
Bir anda yıllar bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçip gitti. Polis Koleji yıllarında bir abi olarak koymuştum gönlüme. İyi bir güreşçi, ülkesini seven, aklı, fikri hür çağdaş bir kişilik olarak yazılmıştı aklıma. Kolej bahçelerinde, sınıflarda her karşılaştığımda gülerdi gözlerinin içi.
Asıl onu daha yakından tanımam Ş.Urfa’da çalıştığımız 80’li yıllarda oldu. Başkomiser olarak Bölge Trafik Şube Md’ne bakıyordu. Ben de Asayiş Şubesi Araştırma Büro Amiriydim. İki kolejli olarak çok güzel anlar paylaştık. Okuyan, sorgulayan, özgürce düşüncelerini ortaya koyan cesur bir Polis Müdürüydü.
Düğününde, nikahında hep yanındaydım. Mutlu bir eşi ve ailesi vardı.
Tunceli İl Emniyet Müdürüyken kendisini yerleştiği Elazığ Hal köyündeki evinde ziyaret etmiştim. Köyünü, taşını, toprağını seven yurdunun her karışına gönlünü sevdasını koyan, vatan sevgisini yüreğinin üstünde taşıyan adam gibi adamdı Yılbay abi.
Ölüm ne kadar zamansız ne kadar hain. Yazacak o kadar çok şey var ki. Işıklar içinde uyu Yılbay Abi.
Allah rahmet eylesin.. Mekanın cennet olsun..."
Sevenlerinin başı sağ olsun...."

YILBAY ÇELİK KİMDİR?-

1955 yılında Elazığ’ın Hal köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini takiben polis kolejine, devamında ise polis akademisine başlayarak, 1975 yılında polis akademisinden, 1981 yılında ise Gazi Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu.

Komiser Yardımcılığından başlayarak birinci sınıf Emniyet Müdürlü rütbesine ulaşıncaya dek çeşitli rütbelerde ve illerde görev yaptı. Üç yıl Londra Başkonsolosluğu Koruma Amiri görevinde bulundu.

Değişik illerde  İl Emniyet Müdürü olarak görev aldı. Polis Başmüfettişi olarak emekli oldu.
Evli ve 2 çocuk sahibi Çelik, iyi derecede İngilizce biliyordu..

 

** TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor