|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ’nü kutladı
  • Reklam

Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı

Kısa adı POLEMDER olan KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç, meslektaşlarının   30 Haziran Emekliler günü'nü mesaj yayımlayarak kutladı.

01 Temmuz 2020 - 17:12 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 17:45

Kısa adı POLEMDER olan Genel Merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şube Başkanı Muharrem Karaağaç ; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emekli oluşunun 93’üncü yıl dönümü ve  30 Haziran Emekliler günü münasebetiyle yayımladığı mesajda “Emeklisi Mutlu Bir Ülke Hedefliyoruz..” diyerek meslektaşlarının emekliler gününü kutladı.

Ülkemizin ve emeklilerin zor bir süreçten geçtiğini belirten  Başkan Karaağaç, “İstanbul’da ikamet eden bütün polis emeklilerinin derneğimize üye olarak gücümüze güç katması gerekir. Gücümüzü birleştirirsek, birlik ve beraberlik içerisinde adeta tek yumruk olursak  bütün sorunların üstesinden gelebiliriz" ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ BİR STK OLURSAK, TÜM ENGELLERİ AŞARIZ..

"Sivil Toplum Kuruluşları (STK) demokrasinin olmazsa olmazıdır.." diyen  Başkan Karaağaç; POLEMDER'in hak arama mücadelesini hukuki yollardan canla başla yürüttüğünü ancak; emeklilerin hak arama mücadelesini daha etkin bir şekilde sürdürebilmesi için güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olunması gerektiğini ifade etti.

EMEKLİSİ MUTLU BİR ÜLKE HEDEFLİYORUZ.

Emeklilere insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşayabilecekleri bir aylık maaş ödenmesi gerektiğini ifade eden Karaağaç; Emeklisi mutlu bir ülke hedeflediğini yineleyerek “Bu hedefimiz  için ; öncelikle yıllardır  polis emeklilerine vaat edilen 3600 ek gösterge tahsil farkı gözetilmeksizin tüm polislere verilmeli, sağlık katkı payları alınmamalı, emekli ikramiyeleri iyileştirilmeli ve evi olmayan polis emeklilerine düşük faizli kredi verilerek konut sahibi yapılmalıdır..” ifadelerini kullandı.

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN- ** TR HABER AJANSI 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye...
Neil Armstrong'un Oğlu; Babam Uzaylılara İnanıyordu! 
Neil Armstrong'un Oğlu; Babam Uzaylılara İnanıyordu!