|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polis kökenli emekli Vali Canseven, son yolculuğuna uğurlandı.
  • Reklam

Polis kökenli emekli Vali Canseven, son yolculuğuna uğurlandı.

Antalya'da bir dönem il Emniyet Müdürü olarak yapan ve dün yaşamını yitiren emekli vali Mehmet Canseven , kılınan öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

24 Haziran 2020 - 17:12 - Güncelleme: 24 Haziran 2020 - 17:25

Antalya'da bir dönem il Emniyet Müdürü olarak yapan ve dün yaşamını yitiren emekli vali 75 yaşındaki Mehmet Canseven, kılınan öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Mehmet Canseven için Uncalı mezarlığında tören düzenlendi. Törene Canseven'in yakınlarının yanı sıra, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, protokol ve emekli emniyet müdürleri ile sevenleri katıldı.

Canseven'in Artvin, Balıkesir, Antalya ve Ankara il emniyet müdürlüğü görevlerinden sonra 1993 ile 1996 yılları arasında Elazığ, 1996 ile 2000 yılları arasında Edirne valilikleri görevlerinde bulunduğu, emekli olduktan sonra Antalya'ya yerleştiği belirtildi..

Antalya’da görev yaptığı sürece basınla ilişkiler konusunda önemli çalışmalara ve işbirliğine imza atan Mehmet Canseven’in vefatı hem Antalya'da hem de emniyet camiasında üzüntü yarattı. 

MEHMET CANSEVEN KİMDİR?

Polis koleji ve Akademisi mezunu olan Mehmet Canseven, Artvin, Balıkesir, Antalya ve Ankara'da  İl Emniyet Müdürü olarak  görev yürüttü.1993 ile 1996 yılları arasında Elazığ ve 1996 ile 2000 yılları arasında Edirne valisi olarak görev yaptı. 

Emekli Emniyet Müdürü Ali Galip Savaşır, emniyet camiasında sevilen ve sayılan Mehmet Canseven'in vefat haberini sosyal medya hesabından şöyle duyurdu : 

"Değerli büyüğümüz MEHMET CANSEVEN 21 Mart 2019 da  emekli Emniyet Müdürü Azmi Derin ağabey için bir araya geldiğimiz Kolejliler yemeğinde sözlerine şöyle başlamıştı:

“Hepimiz kolejliyiz, hepimiz biriz ve beraberiz değerli ağabeylerim, değerli kolejli kardeşlerim hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kolej dünyası öyle bir dünya ki anlatılamaz izah edilemez satırlarla kitap olarak yazılamaz ayrı bir yaşamdır.” Kolej efsaneleri birer birer gidiyor. Başta ailesi olmak üzere sevenlerinin, kolejlilerin başı sağolsun.."

Taziye için Damadı Suat SANLI GSM : (0532) 553 42 46

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Yasakları Açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Yasakları Açıkladı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplandı