|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Polis kökenli emekli Vali Mehmet Canseven, hayatını kaybetti
  • Reklam

Polis kökenli emekli Vali Mehmet Canseven, hayatını kaybetti

Polis kökenli emekli Vali Mehmet Canseven, emekli olduktan sonra, uzun süreden beri yaşamını sürdürdüğü Antalya da hayatını kaybetti.

24 Haziran 2020 - 13:34 - Güncelleme: 24 Haziran 2020 - 13:52

Polis kökenli emekli Vali Mehmet Canseven, emekli olduktan sonra, uzun süreden beri yaşamını sürdürdüğü Antalya da hayatını kaybetti.

Artvin, Balıkesir, Antalya ve Ankara İl Emniyet Müdürlükleri, 1993 ile 1996 yılları arasında Elazığ ve 1996 ile 2000 yılları arasında Edirne valilikleri görevlerinde bulunan Mehmet Canseven Antalya’da hayatını kaybetti.

Antalya’da İl Emniyet Müdürü olan 3 yıl görev yapan Mehmet Canseven emekli olduktan sonra Antalya'ya yerleşti.

Mehmet Cansever'in cenazesi bugün öğle namazına müteakip Uncalı Camisinde kılanacak cenaze namazından sonra Uncalı Mezarlığı'na defnedilecek.

Antalya’da görev yaptığı sürece basınla ilişkiler konusunda önemli çalışmalara ve işbirliğine imza atan Mehmet Canseven’in vefatı hem Antalya'da hem de emniyet camiasında üzüntü yarattı. 

MEHMET CANSEVEN KİMDİR?

Polis koleji ve Akademisi mezunu olan Mehmet Canseven, Artvin, Balıkesir, Antalya ve Ankara'da  İl Emniyet Müdürü olarak  görev yürüttü.1993 ile 1996 yılları arasında Elazığ ve 1996 ile 2000 yılları arasında Edirne valisi olarak görev yaptı. 

Emekli Emniyet Müdürü Ali Galip Savaşır, Mehmet Canseven'in vefat haberini sosyal medya hesabından şöyle duyurdu : 

"Değerli büyüğümüz MEHMET CANSEVEN 21 Mart 2019 da Azmi Derin ağbi için bir araya geldiğimiz Kolejliler yemeğinde sözlerine şöyle başlamıştı:

“Hepimiz kolejliyiz, hepimiz biriz ve beraberiz değerli ağabeylerim, değerli kolejli kardeşlerim hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kolej dünyası öyle bir dünya ki anlatılamaz izah edilemez satırlarla kitap olarak yazılamaz ayrı bir yaşamdır.” Kolej efsaneleri birer birer gidiyor.Başta ailesi olmak üzere sevenlerinin, kolejlilerin başı sağolsun."

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hamit CANSEVEN
    2 ay önce
    Amcam'ın vefatı nedeni ile Cenaze Merasimine katılarak, telefonla arayarak veya sosyal medyadan üzüntümüzü paylaşan ülke genelindeki tüm dostlarımıza ailem adına teşekkürlerimizi sunuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Provokasyon' Açıklaması: Aldırış Etmiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Provokasyon' Açıklaması: Aldırış...
Sosyologlardan İmamoğlu'nu Protesto
Sosyologlardan İmamoğlu'nu Protesto