|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polise 3600 ek gösterge için "Statü mü eğitim durumu mu...
  • Reklam

Polise 3600 ek gösterge için "Statü mü eğitim durumu mu " esas alınmalı ?

Emektar polis Giray Yıldız, sosyal medyadan 3600 ek gösterge mağduru meslektaşları için hükümet üyelerine çağrı da bulundu. Polise 3600 ek gösterge için "Statü mü eğitim durumu mu " esas alınmalı ? diye sordu.

22 Haziran 2020 - 13:08 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 13:35

Emektar polis Giray Yıldız, sosyal medyadan 3600 ek gösterge mağduru meslektaşları için hükümet üyelerine çağrı da bulundu.

Polise 3600 ek gösterge için "Statü mü eğitim durumu mu " esas alınmalı ? diye sordu.

Giray Yıldız paylaşımında, " Eğer bu polislere 3600 ek gösterge için eğitim şartı koyarsanız, bu vatan için canlarını hiçe sayan İlkokul,ortaokul,Lise mezunu polisler mağdur olacaklar ..Ey yüce devletimin yöneticileri.3600 ek gösterge sorununu çözün ve polisler arasında ayrımcılık yapmayın.." ifadelerini kullandı.

 

Ankara'da yaşayan emektar polis Giray Yıldız'ın sosyal medyada yer alan " Polisin Sesi Ve Haklarını  Arama Platformu " isimli polis sayfasından konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

" STATÜ MÜ EĞİTİM Mİ ?

3600 ek gösterge konusu artık bir 3600 ek gösterge sorunu haline gelmiştir.Yani çözüm bekleyen ve çözülmesi gereken bir sorundur.

Burada şu konuya değinmek istiyoruz.

"Statü mü eğitim durumu mu" esas alınmalı ?

Statüye göre ek gösterge verilmesi durumunda, eğitim durumuna bakılmaksızın tüm polislerin 3600 ek göstergeden faydalanması gerekmektedir.

Bunun bir örneği astsubaylarda vardır. İlkokul,ortaokul,Lise,yükseköğrenim ve lisans mezunu astsubaylara Geçici 38 Madde uygulanarak statü esas alınmış ve hepsi 3600 ek gösterge kapsamına dahil edilmiştir. polisler, vatanın bekası ve bölünmez bütünlüğünü korumak için dağda teröristlerle defalarca çatışmaya girdiklerinde liseli üniversiteli ayrımı olmadan statüsü polisti.

Bu polisler,vatan için,bayrak için,namus için, huzur için sabah akşam görev yaptıklarında liseli üniversiteli ayrımı olmadan statüsü polisti.

Bu polisler, liseli olmanın en büyük okumuşluk olduğu dönemde polis olup, eylemcisini de, cumhurbaşkanını da, bakanını da, futbol maçlarına gelen vatandaşları da korumak için yeri geldi 24 saat,48 saat uykusuz görev yaptıklarında liseli üniversiteli ayrımı olmadan statüsü polisti.

Eğer bu polislere 3600 ek gösterge için eğitim şartı koyarsanız, bu vatan için canlarını hiçe sayan İlkokul,ortaokul,Lise mezunu polisler mağdur olacaklar ..

Ey yüce devletimin yöneticileri.3600 ek gösterge sorununu çözün ve polisler arasında ayrımcılık yapmayın.."

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi