|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polisler 3600 için profil resimlerini değiştirdi
  • Reklam

Polisler 3600 için profil resimlerini değiştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın polislere 3600 ek gösterge vaadini 2022 yıl sonu olarak açıklamasının ardından emekli polisler, sosyal medya profil resimlerini değiştirdi.Onun yerine,"2022 sonu değil hemen şimdi.." yazılı kırmızı kart resmini koydular.

10 Ekim 2021 - 11:56 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 13:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2018 yılında polislere 3600 ek gösterge vaadini 2022 yıl sonu olarak açıklamasının ardından emekli polisler, sosyal medya profil resimlerini değiştirdi.Onun yerine,"2022 sonu değil hemen şimdi.." yazılı kırmızı kart resmini koydular.

Emekli polis Ergül Ayhan'ın  sosyal medyada yer alan " Polis Emeklileri Hak Arama ve Haber Portalı " isimli polis grup sayfasında 3600 ek gösterge mağduriyetine ilişkin paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 

"AKLIMIZLA KİMSE ALAY EDEMEZ..!

ŞARTSIZ,SOSYAL HAKLARIMIZI İSTİYORUZ..

SEÇİMLERDE 3600 SÖZÜNÜ SİYASİ VERMEDİYSENİZ

BEKLİYORUZ YILLARDIR.. !

POLİS EMEKLİSİ HAKKINI ARIYOR, SİYASET YAPMIYOR..!

Partisinin İstanbul'da  8 Ekim günü düzenlenen  "Türkiye Kültür Stratejisi Forumu"na katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çalışmalara verilen arada basın mensuplarının sorularını yanıtlamış, bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3600 ek gösterge sözü hakkında tarih verdiğini, bu konuda ne söyleceksiniz sorusuna Kılıçdaroğlu şu yanıtı vermişti

:“BEN SÖKE SÖKE 3600 EK GÖSTERGEYİ GETİRTECEĞİM. ERDOĞAN, GETİRMEYE MECBUR OLACAK”

3600 ek göstergeyi ilk dillendiren benim. Erdoğan'ın hazırladığı seçim bildirgesinde onlar da 3600 ek gösterge vereceklerini ifade ettiler. Yıl 2018, hangi yıldayız 2021. Hala getirmiyor. Kaç yıl oldu, neden getirmiyor? Ben söyledim, getireceğini söylüyor. Ben söke söke 3600 ek göstergeyi getirteceğim. Erdoğan, getirmeye mecbur olacak. Getirmezse biz getireceğiz, bu kadar açık."

ERDOĞAN 3600 EK GÖSTERGE İÇİN İLK KEZ BİR TARİH VERDİ..

Cumhurbaşkanı Erdoğan da  Kılıçdaroğlu'nun 3600 ek göstergeye yönelik açıklamalarının ardından 2018 yılında seçim beyannamesinde verdiği 3600 ek gösterge sözü hakkında şunları söylemişti :

"Kılıçdaroğlu, memurları tahrik etmek için diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış, ha bire tekrarlayıp duruyor. Halbuki bu sözü veren biziz ya. Memur sendikalarıyla yapılan son toplu sözleşmeye bu başlığı koyan da biziz. Verdiğimiz sözün hukuki altyapısını oluşturmaya başlayan yine biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden yine biziz. "

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı