|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polisler de "Meslek Hastalığı-Vazife Malullüğü"...
  • Reklam

Polisler de "Meslek Hastalığı-Vazife Malullüğü" hakkı istiyor..!

Polis Emeklileri Derneği (POLEMDER) üyesi Halis Kahraman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Covid-19 teşhisi ile tedavi görürken hayatını kaybeden polislere de "Meslek Hastalığı-Vazife Malullüğü" hakkı verilmesini istedi.

05 Ocak 2021 - 15:54 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 16:18

Polis Emeklileri Derneği (POLEMDER) üyesi Halis Kahraman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Covid-19 teşhisi ile tedavi görürken hayatını kaybeden polislere  de "Meslek Hastalığı-Vazife Malullüğü" hakkı verilmesini istedi.

Merkezi İstanbul'da bulunan ve Genel Başkan görevini emekli Emniyet Müdürü Mustafa Acar'ın yürüttüğü ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile halen faaliyet gösteren kamu yararına çalışan (KYÇ) Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği İstanbul Halkalı Şubesi asil üyesi Halis Kahraman'ın "Polisler de "Meslek Hastalığı-Vazife Malullüğü" hakkı istiyor..! " başlığıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı :

 

"Sağlık Bakanlığı, yasal düzenleme yaparak Covid-19 teşhisi ile tedavi görürken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının 'meslek hastalığı' veya 'vazife malulü' haklarından faydalanmasını sağladı. Böyle bir yasal düzenlemenin yüz binlerce görevli emniyet görevlisi için de sağlanması gerekir.

Bunun için de her zaman " Polisimin Yanındayım..!" diyen Saygıdeğer Bakanımız Sn.Süleyman Soylu'nun başında olduğu İçişleri Bakanlığı da harekete geçmelidir.

Ve en az sağlıkçılar kadar vatandaşın arasında pandemi mücadelesi veren, filyasyon ekibi olan, Covid-19'lu şahıslara yakın müdahale eden, salgın döneminde daha yoğun çalışan, gece gündüz Covid-19 ile mücadelede her türlü görünür olan bu vatan evlatlarının da sağlıkçılara verilen haktan yaralanması gerekmektedir.

Binlerce polise Covid-19 teşhisi konulduğu gerçeği asla göz ardı edilemez. Sessiz sedasız, sosyal medya polis grup sayfalarında birkaç satırla meslektaşları tarafından duyurulan pandemi mağduru polislerin vefat haberleri görülmezden gelinirken bu "meslek hastalığı-vazife malullüğü" hakkının emniyet personeline tanınması büyük vefa olacaktır.

Covid-19 ile mücadele ederken Covid-19'a yakalanıp hayatını kaybeden polislerin "meslek hastalığı-vazife malullüğü" kapsamına alınması ve aileleri için de aylık bağlanması arzumuzdur."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** AHMET KAPLAN 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Davutoğlu: Cumhurbaşkanından Derhal Açıklama Bekliyoruz
Davutoğlu: Cumhurbaşkanından Derhal Açıklama Bekliyoruz
Vergili; “Toplumsal Barışı ve Siyaseti Hedef Alan Saldırıyı Kınıyoruz’
Vergili; “Toplumsal Barışı ve Siyaseti Hedef Alan Saldırıyı...