|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Polislere artık 3600’ü verin, #Adalet Yerini Bulsun..!
  • Reklam

Polislere artık 3600'ü verin, #Adalet Yerini Bulsun..!

Emekli Polisi Halis Kahraman, bu sabah FOX TV 'de canlı olarak yayınlanan " Çalar Saat " programına polislerin 3600 mağduriyetiyle ilgili bir mesajı iletti.

16 Kasım 2020 - 15:21 - Güncelleme: 17 Kasım 2020 - 15:18

 Polis emeklisi Halis Kahraman, bu sabah kuşağında canlı olarak FOX TV 'de yayınlanan " Çalar Saat " programına polislerin 3600 mağduriyetiyle ilgili bir mesajı iletti.

"Çalar Saat" isimli programın sunucusu İsmail Küçükkaya, bu sabah (16 Kasım) Hashtag'in yani seçilen konu başlığı'nın "# AdaletYeriniBulsun"  olduğunu belirterek, izleyicilerden mesaj göndermelerini istedi.

İstanbul'da yaşayan emekli Polis Halis Kahraman, bu sabah için bellirlenen  " #AdaletYeriniBulsun "  Hashtag'i için  programda  okunması talebiyle sunucu Küçükkaya'ya " Polislere 6 seçim öncesi vaat ettiğiniz 3600 ek göstergeyi artık verin. Mağdur durumdayız. Her ay eksik maaş alıyoruz.." mesajını iletti..

Emniyet teşkilatından emekli Yüksekokul mezunu olan Polis Memuru rürbesinden 2'inci sınıf Emniyet Müdürü (3 Yıldız) rütbesi dahil her rütbedeki polisler 3000 ek gösterge üzerinden maaş alıyorlar.

ÇALIŞAN 2'İNCİ SINIF EMNİYET MÜDÜRÜNE 3600 VAR, EMEKLİSİNE YOK..

Emniyet teşkilatında halen görevli ve kadrosuzluk nedeniyle, 2019 yılında bir üst rütbeye terfi edemeyen 3000 ek göstergeden maaş alan 3 Yıldızlı 837 2'inci sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki personele, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'nun onayı ile 3600 ek gösterge verilmişti..

2.SINIF MÜDÜRLERE 3600 EK GÖSTERGE VAR, EMEKLİLERE YOK..

Emekli Polisler, "Çalışan 2.sınıf  Emniyet Müdürlerine İçişleri Bakanı onayı ile 3600 ek gösterge veriliyor da, emeklilere neden verilmiyor ?  " sorusuna İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevap verilmesini bekliyorlar.

Emekli polislere hükümet tarafından vaat edilen 3600 ek göstergenin verilmesi halinde, hizmet yılına göre emekli maaşlarında 550 lira ile 985 lira, emekli ikramiye tutarlarında ise  28 bin lira ile 45 bin lira aralığında artış olacak..

POLİSLER EK GÖSTERGE MAĞDURU 

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı bünyesindeki emekli jandarma astsubayların 1995 yılından beri 3600 ek gösterge üzerinden maaş aldığı, " Eşit işe,eşit ücret " illkesi gözetilmediğinden dolayı polislerin " Ek gösterge mağduru " olduğu  ifade edildi.  

İşte iletilen tweet mesajı :

İ

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**AHMET KAPLAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz