|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Polisten bir polisiye Roman : KIRMIZI
  • Reklam

Polisten bir polisiye Roman : KIRMIZI

Emekli Özel Harekat Polisi olan yazar Ercan Ersoy'un yeni polisiye roman kitabı " Kırmızı " çıktı.

07 Eylül 2020 - 22:47 - Güncelleme: 07 Eylül 2020 - 23:08

Emekli Özel Harekat Polisi olan yazar Ercan Ersoy'un yeni polisiye roman kitabı " Kırmızı " çıktı.

Ercan Ersoy, bence kitap'tan yeni çıkan polisiye roman kitabı hakkında Türkiye Haber Ajansı Haber Müdürü Halis Kahraman'a şu açıklamalarda bulundu :  

“Kırmızı bir Polisiye. Polisten bir polisiye. Bir buçuk yılı aşkın süren araştırmaların ürünü bir roman. Öykü yazılırken pek çok narkotik uzmanı, psikolog, psikiyatr, uyuşturucu satıcısı ve cinayet masası görevlisiyle konuşarak, gerçek olaylar kurgulanarak ortaya çıkmış bir yapıt. Okuyun, okutun. Çünkü uyuşturucu tacirleri sevdiklerinize bulaşmak için tüm koruganlarınızı aşıyor, tüm tedbirlerinizi boşa çıkaracak hamleler yapıyor.“

Kitaplarını roman olarak ele alan Ersoy’un, Orfoz, Hendeklerdeki İhanet, Botan’ın Askerleri, Özel Harekâtçı Olmak isimli kitaplarıda kitapsever okurlar tarafından yoğun ilgi gömüştü.

"Kitaplarımı roman şeklinde yazıyorum.."

Özel Harekat Daire Başkalığı bünyesinde Güneydoğu'nun hemen hemen her yerinde görev yaptığını belirten Ercan Ersoy, "25 yıl özel harekat polisi olarak görev yaptıktan sonra emekli oldum. Kitap yazmaya bir işe yaramak için karar verdim. Görev yaptığım dönemde o kadar mücadele verdik görev arkadaşlarımızla. Yeni yetişen arkadaşlarımızın hem önünü açmak hem onlarla bilgilerimi paylaşmak hem de toplumsal duyarlılığa, insanlarımızın Güneydoğu'daki terör olaylarına, bakış açılarını, dikkatlerini çekmek üzere kitap yazmaya başladım. Ben kitaplarımı roman şeklinde yazıyorum, akademik bir çalışma olarak yazmıyorum. Bunda ki amacım da 7'den 70'e bütün insanların roman kahramanları üzerinden olayları öğrenmesi."

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'e Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'e Katıldı