|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

’Recep Tayip Erdoğan’ Pizza Markası Oldu

'Recep Tayip Erdoğan' Pizza Markası Oldu

'Recep Tayyip Erdoğan' ismiyle pizza zinciri kuran işadamı Petrit Qoli, “Recep Tayip Erdoğan markasıyla daha çok projem var.” Dedi.

06 Şubat 2019 - 23:53 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 04:43

Haber: Ahmet Kaplan -  Mimoza Elezi

İşadamı Petrit Qoli, 'Recep Tayyip Erdoğan' ismiyle pizza zinciri kurdu. Helal et sloganı ile satılan pizzalara ilgi her geçen gün büyüyor.

Balkanlarda Recep Tayyip Erdoğan sevgisinin arttığını ifade eden Arnavutluklu İşadamı Petrit Qoli, ‘Helal et’ sloganı ile kurduğu pizza zincirinin markasına 'Recep Tayyip Erdoğan' ismini koydu. 

Helal Pizza, “Recep Tayip Erdoğan” sloganı ile faaliyetini sürdüren pizza zinciri ülke çapında önemli bir marka haline geldi ve ünü Dünya’ya yayılmaya başladı.  

Pizza zinciri kurucusu, Arnavutluklu İşadamı Petrit Qoli, “Recep Tayip Erdoğan markasıyla daha da çok projem var.” Dedi.

Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi www.turkiyehaberajansi.com ‘a konuşan Arnavutluklu İşadamı Petrit Qoli, 'Recep Tayyip Erdoğan Pizzalarına' ilginin her geçen gün büyüdüğünü ifade ederek, 'Recep Tayyip Erdoğan' pizza zincirini Dünya’nın tüm ülkelerine yaymayı düşündüğünü ve özellikle Türkiye’de de şube açmayı hedeflediğini söyledi.

Arnavutluk'un Durres şehrinde faaliyetini sürdüren İşadamı Petrit Qoli, 'Recep Tayyip Erdoğan' sayesinde İslam dini ile tanıştığını ve Erdoğan’a hissettiği sevgiden dolayı, Recep Tayyip Erdoğan adını marka olarak kullanmaya karar verdiğini ve bir pizza zinciri kurduğunu belirtti.

Ürettikleri pizzaların çok beğeni topladığını belirten İşadamı Petrit Qoli, için ‘Helal Lokma Erdoğan Piza Zincirinin, işletmesini yetim olan yeğenlerine hediye ettiğini ve marka gelirlerini hayır işlerinde kullandığını ifade etti.

‘NEDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN?’

Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi www.turkiyehaberajansi.com ‘a açıklama yapan Arnavutluklu İşadamı Petrit Qoli, “Balkanlarda gün geçtikçe artan Erdoğan sevgisi yükseliyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan, Türkiye dışında, Türkçe bilmeyenlerin bile büyük saygı ve sevgisi ile anılıyor. Ben de Erdoğan ve ailesine karşı büyük bir sevgi ve saygı hissediyorum.” Diye konuştu.

Komünizm döneminde Türkiye ve Türklerin düşman olarak tanıtıldığına dikkat çeken İşadamı Petrit Qoli, “Komünizm düştükten ve demokrasi geldikten sonra İslam ile tanıştım. Ve o dönemlerde ekonomimiz yerlerdeyken Sayın Recep Tayip Erdoğan Arnavutluk’un bir kaç bölgesini gelip gezmişti. Bir kaç yerde, cami, hastane, yurt ve değişik yardımlarda bulundu. O dönemde Arnavutluk çok zor dönemden geçiyordu ve bu bir dost eli uzanmıştı. Sayın Erdoğan, kara günümüzde dostluk yardımı ile ülkemize gelmişti. Sonra Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın her konuşmasını takip etmeye başladım. Ağzından çıkan her kelime öyle doğru geliyordu ki sevgim artı.


Yaptıkları, İslam adına ettiği yardımları, ta Afrika’ya kadar ulaşıyordu. Ona karşı büyük bir aşk ve sevgi oluştu bende. İslami öğrenip ve bu dini kabul etmiştim. O’nun sayende daha çok sevdim. 
Ben de yetim çocuklara ve dul kadınlara yardım etmeye başladım. Bir cami, Beyaz Cami’yi yaptırdım. O zamanlar ben inşaat işleri yapıyordum. O işlerden var geçtim ve yetim olan 4 kardeş için ‘Helal Lokma Erdoğan Piza’yı açıp yeğenlerime hediye ettim. 
İsmini duyunca Durres dışında Birçok insan Pizza yemeye geldi. 
Sonra ‘Helal Pizza, Recep Tayip Erdoğan’ diye marka zinciri haline getirdik.
Helal deyince aklımıza ilk gelen Recep Tayip Erdogan’dır.” Diye konuştu.

‘DAHA ÇOK PROJEM VAR’

Arnavutluk'ta Beyaz cami ismiyle bir cami yaptıran ve hayatını İslami çizgi içerisinde devam ettirdiğini, bütün kazancını kimsesiz ve tetimlere harcadığını ifade eden İşadamı Petrit Qoli, “Recep Tayip Erdoğan markası ile daha çok projem var. Sayın Recep Tayip Erdoğan, Dünya da saygıyı, sevgiyi hak eden bir lider. Türkiye ve Türkler böyle bir liderleri olduğu için çok şanslı.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Grup Gündoğarken'in Konuğu Eda Baba Olacak
Grup Gündoğarken'in Konuğu Eda Baba Olacak
Meteoroloji'den Birçok İl İçin Uyarı
Meteoroloji'den Birçok İl İçin Uyarı