|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Rekabet Kurumu’ndan Yemek Şirketlerine Ceza

Rekabet Kurumu’ndan Yemek Şirketlerine Ceza

Türkiye'nin önde gelen yemek kartı şirketlerine para cezası kesildi. Sodexo'ya 3.2 milyon, Erdened'e 3.9 milyon, Network'e 624 bin TL ceza verildi.

16 Kasım 2018 - 14:47

Türkiye'nin önde gelen yemek kartı şirketlerine para cezası kesildi. Sodexo'ya 3.2 milyon, Erdened'e 3.9 milyon, Network'e 624 bin TL ceza verildi. Ceza şirketlerin aralarında komisyon belirleyerek piyasadaki hakim durumlarını kötüye kullanmalarından dolayı kesildi.

Geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu, Edenred Kurumsal Çözümler AŞ, Multinet Kurumsal Hizmetler, Network Servisleri, Set Kurumsal Hizmetler, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri ve Winwin Hizmet Yönetimi Sanayi ve Ticaret AŞ'nin rekabeti engelleyici, bozucu veya kısıtlayıcı anlaşma, karar ve uygulamaları ile piyasaya hakim olan teşebbüslerin bu durumlarını kötüye kullandıkları iddiasına yönelik soruşturma açıldığını söylemişti. Bugün ise soruşturmanın sonuçlandığını duyurdu.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI
Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre; Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş., Edenred Kurumsal Çözümler A.Ş., Network Servisleri A.Ş., Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş., Winwin Hizmet Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Set Kurumsal Hizmetler A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'u ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

15.11.2018 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş., Edenred Kurumsal Çözümler A.Ş. ve bunların kurdukları Network Servisleri A.Ş.'nin 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiklerine, dolayısıyla adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine, bununla birlikte Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş., Set Kurumsal Hizmetler A.Ş., Winwin Hizmet Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun'u ihlal etmediklerine, dolayısıyla adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da 5 Kişi Koronavirüs Şüphesi ile Tedavi Altına Alındı
Van'da 5 Kişi Koronavirüs Şüphesi ile Tedavi Altına Alındı
Emniyet Müdürü :
Emniyet Müdürü : " Polislik mesleği bana neler öğretti ? "