|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Renault- NISSAN- Mitsubishi İttifakıyla 1 Milyar Dolar Yatırım

Renault- NISSAN- Mitsubishi İttifakıyla 1 Milyar Dolar Yatırım

Renault-NISSAN-Mitsubishi İttifakı, İnovasyon Ve Teknolojiye 5 Yılda 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

14 Ocak 2018 - 03:10 - Güncelleme: 14 Ocak 2018 - 03:25

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı, İnovasyon ve Teknolojiye 5 Yılda 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Dünyanın lider otomotiv ittifakı olan Renault-NISSAN-Mitsubishi, önümüzdeki beş yıl içinde inovasyonları desteklemek için 1 milyar Dolar yatırım yapmayı planlayan Alliance Ventures adında yeni bir kurumsal girişim sermayesi duyurdu.

Girişim sermayesi ilk yılında otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanması, otonom sürüş sistemleri, bağlanabilirlik ve yapay zeka dahil olmak üzere yeni mobilite çözümlerine odaklanan teknoloji girişimcileri, startuplar ve inovasyon ortaklıklarına 200 milyon dolar kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Her yıl yapılacak ilave yatırımlarla Alliance Ventures, Renault- NISSAN-Mitsubishi tarafından geçen yıl başlatılan orta vadeli stratejik plan olan Alliance 2022 çerçevesinde otomotiv endüstrisinin en büyük kurumsal girişim sermayesi fonu haline gelecek.

Yeni girişim sermayesi potansiyel ortaklara, tüm büyük otomotiv piyasalarında var olan 10 ayrı marka ile 2017 yılında 10 milyonun üzerinde araç satan Renault- NISSAN-Mitsubishi'nin küresel ölçeğine ve kapsamına erişim imkânı sunuyor.

Alliance Ventures, makul bir mali getiri sağlamak üzere İttifaka yeni teknolojiler ve işletmeler kazandıracak olan start-up’lara yatırım yapacak. Tüm start-up seviyelerine stratejik yatırımlar yapacak olan girişim sermayesi, hem yeni otomotiv girişimcilerini destekleyecek hem de yeni ortaklıklar kuracak.

"Üç Markamız İçin Dönüm Noktası"

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan bu güçlü işbirliğinin başkanı ve CEO’su olan Carlos Ghosn: "Bugün, üç markamız için bir dönüm noktası. Stratejik planımız Alliance 2022 için öngörülen sürenin sonuna dek, yıllık sinerjimizi iki katına katlayarak 10 milyar Euro’ya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors, ortak platformlar, güç aktarma organları ve yeni nesil elektrik teknolojilerinin yanı sıra, otonom ve “çevrimiçi araç teknolojilerine” yönelik işbirliğine hız verecek. Diğer taraftan ise bu sinerji, artan skalamız doğrultusunda güçlendirilecek. Planlanan sürenin sonuna dek, toplam yıllık satışlarımızı 14 milyon adet üzerine çıkarmayı ve 240 milyar Dolar gelir elde etmeyi öngörüyoruz.", şeklinde konuşmuştu.

NISSAN Motor Company Hakkında
NISSAN, Infiniti ve Datsun markaları altında altmıştan fazla modelden oluşan zengin bir ürün yelpazesine sahip global bir otomobil üreticisidir. 2016 mali yılı içerisinde global çapta 5,63 milyon araç satışı gerçekleştirip, 11,72 trilyon Japon Yeni gelir elde etti. NISSAN dünyanın en çok satan elektrikli aracı NISSAN LEAF’i geliştirdi, üretti ve pazarlamasını yapıyor. Japonya’nın Yokohama kentinde bulunan NISSAN merkez ofisi; Asya & Okyanusya, Afrika, Orta Doğu & Hindistan, Çin, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika olmak üzere global çapta altı farklı bölgenin operasyonlarını yürütüyor. Küresel çapta 247 bin 500 çalışana sahip olan NISSAN’ın 1999 yılından bu yana Fransız üretici Renault ile ortaklığı bulunuyor. NISSAN 2016 yılında yüzde 34 hissesini alarak Mitsubishi Motors’a ortak oldu. Renault-NISSAN-Mitsubishi yıllık toplam 10 milyon adet otomobil satışı ile dünyanın en büyük otomotiv iştirakini oluşturuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bilim Kurulunda Neden Sosyolog göremiyoruz?
Bilim Kurulunda Neden Sosyolog göremiyoruz?
Minibüsün hem içinde hem bagajında yolcu taşıyan sürücüye CEZA
Minibüsün hem içinde hem bagajında yolcu taşıyan sürücüye...