|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
  • Reklam

Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu

Sadakatsiz adlı dizi bir şarkıya ilham oldu. Söz & Müziği Erkan Kaya’ya ait olan, Erkan Kaya ve Leonida nın seslendirdiği Sadakatsiz Şarkısı dizi kadar ses getirecek.

26 Kasım 2020 - 01:15 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 16:29

Sadakatsiz adlı dizi bir şarkıya ilham oldu. Söz & Müziği Erkan Kaya’ya ait olan, Erkan Kaya ve Leonida nın seslendirdiği Sadakatsiz Şarkısı dizi kadar ses getirecek.

Erol Büyükburç’un son menajeri ve Ünlülerin Menajeri olarak bilinen Osman Nuri Yazıcı’nın Süpervizörlüğünü yaptığı Sadakatsiz şarkısının Aranjörlüğünü Sedat Ezen üstlendi.

Sadakatsiz şarkısına sazlarıyla ise Gitarıyla Cem Şengül, Ud ve Cümbüşüyle Mtr Ali Yılmaz, Perküsyonuyla Cengiz Ercümer ve Klarnetiyle İsmet Örsçüler eşlik ediyor.

ŞARKININ HİKÂYESİ;

Sanatçı Erkan Kaya Sadakatsiz eserinin hikayesini şöyle anlattı:

Yaşadığım derin duyguları şiirsel bir dille kâğıda aktarmak ve sonra onları notalara dökmek benim için bir yaşam felsefesi diyebilirim.

Sadakatsiz adlı diziyi bende severek ilgiyle izliyor takip ediyorum. Bu diziyi izlerken müthiş bir duygu yoğunluğu yaşadım, daha diziyi izlerken hissettiklerimi yazmaya başladım.

Ve yazdığım sözleri kafamdan geçen melodilerle buluşturup sadakatsiz adını verdiğim eserin bestesini yaptım. Sadakatsiz dizisini bana öneren Sanatçı dostum Leonida’yı arayıp kendisine bu dizinin bende yarattığı etkiyle söz yazıp bir de besteledim dedim.

Kendisinden bu şarkıda bana düet olarak eşlik etmesini istedim. Hemen ardından ertesi gün Aranjörüm Sedat Ezen’in yanında aldım soluğu.

Bestelediğim şarkıyı hızlıca bir demo yapıp sesini ve yorumunu çok beğendim sanatçı dostum Leonida’yı stüdyoya davet ettim pilot okumaları gerçekleştirdikten sonra.

Birbirinden değerli müzisyen dostlarımızla bu esere canlı enstrüman kayıtları yaptık. Son okumaları da yaptıktan sonra dedik ki buna stüdyoda samımı bir şekilde okumaları yaparken klip çekelim dedik ve çektik. 

İşte sadakatsiz adlı şarkımız bu duygu ve düşüncelerle beğenilerinize sunuldu.

Şarkının YouTube linki;  

ŞARKININ KÜNYESİ;

Söz & Müzik: Erkan Kaya 
Seslendirenler: Erkan Kaya  &  Leonida 
Aranjör: Sedat Ezen 
Süpervizör: Osman Nuri Yazıcı 
Gitarlar: Cem Şengül 
Ud - Cümbüş: Mtr Ali Yılmaz 
Perküsyon: Cengiz Ercümer 
Klarnet: İsmet Örsçüler

ERKAN KAYA KİMDİR;

1981 yılında Almanya'da doğan sanatçı 15 yaşında müziğe bağlama çalarak başladı. Daha küçük yaşlarda beste yapabildiğini fark eden Erkan Kaya bu yaptığı bestelere sözler yazmaya başlar. Piyasaya çıkmış birçok değerli sanatçının albümlerinde 200 ü aşkın söz ve müziği bulunan sanatçının kendine ait dört de müzik albümü bulunmaktadır.

20 yılı sahne tecrübesine sahip sanatçı aynı zaman da bağlama gitar piyano gibi birçok enstrümanıda kullanabiliyor.

Duygusal bir yapıya sahip olan sanatçı bestelerini kendi yaşadıkları ve çevresinde yaşanmışlıklardan etkilenerek yazdığını söylüyor.

LEONİDA KİMDİR;

1998 Moldova Kişinev doğumlu olan Leonida, 3 yaşında şarkı söylemeye başlayıp, 6 yaşına geldiğinde ise dans etmeye başladı. İlköğretime başladığı yıllarda sanata olan ilgisi daha da artarak keman, piyano eğitimi aldı. 2010 yılında ise Kuhneşti Sanat okulundan başarı ile mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve sinema bölümünde okumaktadır. Ana dili Romence olup, yabancı dillere de ilgi duyan Leonida Fransızca, İngilizce, Rusça dersler aldı. Daha sonra da İtalyanca ve Türkçeyi de öğrenerek toplamda 6 dili çok iyi derecede konuşabilmektedir. 2013 yılında Tiyatro ve oyunculuk dersleri de alan Leonida, ilk sahne çalışmalarına ( Toader Bubuiog ve sonra Mihail Berezovski Liselerinde ki korolarında korist ve solist olarak görev aldı.  2015 yılında Türkiye’de yaşayan annesinin yanına yerleşti.  Türkiye’de de eğitimlerine devam eden Leonida boş zamanının büyük bir bölümünü müziğe ayırıyor. Söz yazıyor, beste yapıyor kayıt stüdyolarında zaman geçiriyor ve konserlerine hazırlanıyor. Leonida, “Resim” sanatına ilgi duyuyor ve öğreniyor, Tenis oynamayı seviyor. Bunun yanı sıra formunu korumak için Fitness yapıyor. Müzik bilgisi ve farklı yorumlarıyla daha ilk bar çalışmasında çok beğenildi ve epey bir popülerlik kazanırken sıkı da bir hayran kitlesi oluştu.

Farklı dillerde seslendirdiği şarkılarla Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün de dikkatini çeken Sanatçı Leonida ilk konserini Dünya Mülteciler Gününde Eskişehir’de verdi. 2019 yılında Yılın Türk Dünyası Kadın Sanatçısı Ödülüne layık görülmüştür.

Hayatım Müzik diyerek çıktığı bu yolda emin adımlar atmaya devam ediyor. 

Leonida Timuş polyphonic müziğin zenginliğini düşünen ve halkın anlayacağı dil bazına indirebilme gücüne sahip nadir bir sanatçı. Müzik hayatında en çok yer verdiği ve önemle üstünde durduğu can alıcı konulardan bir tanesi olan halkı bilinçlendirmek ve Türk müziğini polyphonic müzik kulvarında dünya standardına getirmektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira CEZA
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira...