|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge verilecek mi ?
  • Reklam

Sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge verilecek mi ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlenen basın toplantısında bir gazetecinin Sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge verilecek mi sorusunu yanıtladı..

03 Eylül 2020 - 13:18 - Güncelleme: 03 Eylül 2020 - 14:07

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen Toplum Bilim Kurulu ve Koronavinüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından dün akşam sağlık çalışanlarının sorunları ile beklentilerine ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel ve genel seçimler öncesi polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge vaadinde bulunmuş, bu vaadlin üzerinden aylar geçmesine rağmen yasal düzenleme yapılmayınca sağlık çalışanları arasında bir beklenti oluştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam düzenlenen basın toplantısında bir gazetecinin sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge verilecek mi sorusunu yanıtladı. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 3600 EK GÖSTERGE VERİLECK Mİ ?

Bir gazetecinin sağlık çalışanlarına verilecek ek ödemenin detaylarının belli olup olmadığına, döner sermayenin kaldırlıp kaldırılmayacağına ve 3600 ek göstergenin verilip verilmeyeceğine   ilişkin sorular üzerine  bakan Koca, şu cevapları verdi.

"Ek ödeme ile ilgili hem sahada filyasyon yapan hekimlerimiz dahil olmak üzere hem özellikle salgın döneminde bu hastalarla ilgili yoğun, acil, göğüs hastalıkları, dahiliye, çocuk ve benzeri gibi yoğun çalışan hekimlerle ilgili, çalışanlarla ilgili bir düzenleme yapıldı. Zannediyorum önümüzdeki günlerde yayınlanmış olur.

Döner sermayenin kaldırılması gibi bir durum şu an söz konusu değil..Performansı daha etkin kılmak istiyoruz..Bu anlamda daha etkin bir performansı devreye sokmak anlamında da bir düzenleme yaptık. Bununla ilgili 3600 ek göstergeyle ilgili sadece sağlık çalışanları değil, diğer benzer çalışanlarla ilgili bir düzenleme var. Onunla ilgili bir çalışmanın olduğunu zaten biliyoruz. Şu dönemde üzerinde daha çok durduğumuz bu performansın şu dönemde sağlıklı bir şekilde devreye girmesini hızla kolaylaştırmak şeklinde olacak."

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırgız-Tacik Çatışmasının Ardında Mağdur İnsanlar ve Harap Edilmiş Evler Kaldı 
Kırgız-Tacik Çatışmasının Ardında Mağdur İnsanlar ve Harap...
Kazakistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Çalışma Ziyareti Yapacak
Kazakistan Cumhurbaşkanı Türkmenistan'a Çalışma Ziyareti...