|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sağlıkçı Ressam Reyhan Özgüleş’ten Muhteşem Sergi
  • Reklam

Sağlıkçı Ressam Reyhan Özgüleş'ten Muhteşem Sergi

Ressam Reyhan Özgüleş 20 yıldan bu yana yaptığı resimleri ilk defa Diyarbakır Ceylan AVM’de sergiledi.

14 Mayıs 2019 - 02:18 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 - 05:35

Ressam Reyhan Özgüleş 20 yıldan bu yana yaptığı resimleri ilk defa Diyarbakır Ceylan AVM’de sergiledi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi onkoloji biriminde görev yapan Reyhan Özgüleş, çocukluk yıllarından itibaren ilgi duyduğu resim yapma merakını sanata dönüştürdü.

Sağlık alanındaki çalışmalarıyla insana hayat kattığını ve yaptığı işin önemini kavrayınca hayalinde yaşattığı Güzel Sanatlar Fakültesine girmekten vaz geçtiğini ifade eden Ressam Reyhan Özgüleş, “Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim araştırma hastanesi onkoloji biriminde çalışıyorum. Sağlık sektöründe çalışıyorum ama resme olan ilgim çok yoğun olduğundan dolayı amatör olarak 20 yıldır resim yapmaya devam ediyorum. Sağlık alanında yaptığım mesleğim çok kutsal insanların hayatına sağlığına katkı yapıyorum. Resimle ise duygulara dokunuyorum. Bu nedenle resim yapmayı hiç bırakmadım.” Dedi.

Ressam Reyhan Özgüleş, 20 yıllık birikimi ile hazırladığı, ilk resim sergisini iş adamı Ahmet Karavil’in desteği ile Diyarbakır Ceylan AVM’de sanatseverlerin beğenisine sundu.

Resme olan ilgisinin çocukluk yıllarına dayandığını ifade eden Ressam Reyhan Özgüleş, “yeteneğimin farkına vardığım zamandan bu yana resim yapıyorum… İlk ve orta öğretim dönemlerinde yaptığım resimlerle katıldığım resim yarışmalarında da birçok derece aldım. 
Güzel Sanatlar Fakültesine girmeyi hayal ederken, Dokuz eylül üniversitesi Radyoterapi bölümünü kazandım ve oradan mezun olduktan sonra Florance Nightingale Hastanesi Radyasyon onkolojisinde işe başladım. Yaptığım işin önemini kavrayınca Güzel sanatlar fakültesine girmekten vaz geçtim. Fakat resme olan ilgim çok yoğun olduğundan dolayı resimlerimi amatör olarak 20 yıldır yapmaya devam ettim.  Radyasyon onkolojisinde çalıştığımdan dolayı iş stresi ve yoğunluğunu atmak için bir rahatlama ve motivasyon sağlamak için yağlı boya resim yapmaya devam ettim. Günlük stresi absorbe eden renkli tualler sayesinde işimde de başarım arttı daha kaliteli ve özverili bir yapı kazandım.” Dedi.

Zorlukların ve yaşamdaki sıkıntıların giderilmesi için resim sanatının motivasyon oluşturduğuna dikkat çeken sağlıkçı ve ressam Reyhan Özgüleş, “Sanat penceresinden bakmam ikili ilişkilerdeki iletişimimin daha verimli olmasını sağladı. İşime ve aileme olan sorumluluklarımı yerine getirdikten sonra resim sanatımı sürdürdüm. Denize olan aşırı tutkumdan dolayı deniz resimleri ve güçlü kadın figürlerini konu alarak resimler yaptım. Kızım cemrenin keman eşliğinde bana katkı sağlaması, güç verdi apayrı bir duygu katarak iki evrensel sanatı bütünleştirdi.” Diye anlattı.

Diyarbakır Ceylan AVM’de gerçekleşen serginin sanata önemli katkı sağladığını anlatan Ressam Reyhan Özgüleş, kendisine sponsor olarak destek veren İş Adamı Ahmet Karavil’i makamında ziyaret ederek bir tablo hediye etti.

Sağlıkçı ve Sanatçı Reyhan Özgüleş, “Resim sergimi açmama yardımcı olan İş Adamı Ahmet Karavil’e, Ceylan AVM müdürü Mehmet beye, halkla ilişkiler müdiresi Didem hanıma ve Ceylan AVM çalışanlarına sanata katkısından dolayı çok teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu. http://www.turkiyehaberajansi.com/

Haber: Kenan Özgüven - Türkiye Haber / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Azerbaycan ve Ermenistan Arasında Geçici İnsani Ateşkes
Azerbaycan ve Ermenistan Arasında Geçici İnsani Ateşkes
Fransa'nın Büyükelçisini Geri Çağırmasına Sert Tepki
Fransa'nın Büyükelçisini Geri Çağırmasına Sert Tepki