|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Şampiyonluk İçin Geri Sayım Başladı: 89-78
  • Reklam

Şampiyonluk İçin Geri Sayım Başladı: 89-78

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, Ankara DSİ Basketbol’u 89-78 yenerek liderliğini sürdürdü.

24 Şubat 2018 - 21:54

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, Ankara DSİ Basketbol’u 89-78 yenerek liderliğini sürdürdü.

Lige fırtına gibi başlayan Mavi Kaplanlar, şampiyonluk parolasıyla çıktığı 24 maçın 23’ünü kazanarak, 10 maçlık galibiyet serisi yakaladı.  

Türk Telekom, TBL’nin 24. Haftasında Ankara Spor Salonunda Ankara DSİ Basketbol’a konuk oldu. Mavi Kaplanlar maça Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Polat Kaya ve Kaya Peker beşiyle başladı.  

Kaya Peker ve Polat Kaya’nın üçlükleriyle maça etkili başlayan Türk Telekom, kısa sürede farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Çizgi dışından Sykes’le etkili olan Ankara DSİ’nin farkı kapatma çabalarına izin vermeyen Mavi Kaplanlar ilk çeyreği 29-24 önde tamamlandı.

İkinci çeyrekte etkinliğini artıran konuk ekip, çizgi dışından Ender Aslan’la etkili olurken, Pota Altından Kaya Peker skora katkı sağladı. Devre, 51-41 Türk Telekom lehine sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte oyunun kontrolü tamamen Türk Telekom’a geçti. Ev sahibi ekibin top kayıplarını affetmeyen Mavi Kaplanlar Monroe’nun etkili oyunuyla 5 dakikalık sürede farkı 16’ya kadar çıkararak rakibine mola aldırdı.  Bu sürenin ardından hız kesmeyen Türk Telekom periyodu 20 sayı farkla 76-56 önde bitirdi.

Galibiyet serisi 10 maça çıktı

Final periyoduna moralli giren Türk Telekom, rakibi üzerindeki baskısını devam ettirdi. Maçtan bir an olsun kopmayan Mavi Kaplanlar maçı 89-78 kazandı. Bu sonuçla TBL’deki 23 galibiyetini alan Mavi Kaplanlar, 10 maçlık galibiyet serisi yakalayarak şampiyonluk yolunda geri sayıma geçti. Maçın Türk Telekom tarafında en skorer ismi 16 sayı ile olurken Polat Kaya olurken, Darrly Monroe 14 sayı 13 ribound ile skora katkı sağladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu ile birlikte maçı tribünden seyretti.

Hakemler: Fatih Güler, Sertan Kırklar, Ahmet Murat Arıkanlı

Ankara DSİ Basketbol: Mike Davis 11, Ali Kavaklıoğlu 7, Keifer Sykes 26, Gökhan Şirin, Yusuf Berkcan Yananer 10, Gökhan Tunca 3, Alihan Deniz Genç 6, Anıl Demirkıran, Serkan Kırçe, Remzi Semercioğlu, Mutlu Demir 10

Türk Telekom: Emre Uğurtürk, Polat Kaya 16, Fikret Can Akın 2, Ender Aslan 10, Kaya Peker 1, Darryl Monroe 14, Serhat Çetin, Orbay Kaya,  Nusret Yıldırım 13, Recep Doğrusöz 7, Tj Terrance Campbell 13, Sercan Ergin 2

1.Periyot                                 : 29-24
2.Periyot (ilk yarı sonucu)      : 51-41

3.Periyot                                 : 76-56

4.Periyot (maç sonucu)                      : 89-78

Türk Telekom Grubu hakkında  

177 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

 “Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2017 itibarıyla 13,7 milyon sabit erişim hattı, 9,7 milyon geniş bant ve 19,6 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34.502 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan geniş bant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti, IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., girişimcilik şirketi TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş,  elektrik tedarik ve satış şirketi TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş.’nin, toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International’ın doğrudan; Türk Telekom International iştiraklerinin, Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran şirketlerinin, cihaz satış şirketi TT Satış Ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin ve ödeme hizmetleri şirketi TT Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin ise dolaylı olarak %100’üne sahiptir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir Annedir'
EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt; 'Her Kadın bir...
2020'de kaza yeri ve kaza sonrası can kaybı AZALDI
2020'de kaza yeri ve kaza sonrası can kaybı AZALDI