|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sanatçı Ezo Anısına Gece Düzenlendi
  • Reklam

Sanatçı Ezo Anısına Gece Düzenlendi

Kısa süre önce vefat eden; EZO ismiyle tanınan saz ve ses sanatçısı Aziz Şimşir anısına gece düzenlendi.

31 Ekim 2014 - 03:37

Can Erzincan TV ve Canpolat Organizasyon tarafından organize edilen gece, sanatçının daha önce zaman zaman sahne aldığı Salon Afrodit’te gerçekleştirildi.

Sanatçı EZO (Aziz Şimşir) anısına düzenlenen geceye katılanlar arasında, Can Erzincan TV yönetim Kurulu Başkanı Recep Aktaş, Sinema sanatçısı ve TV Programcısı Halil Derya Tekler, Canpolat Organizasyon Sahibi Hasan Canpolat, Salon Afrodit'in sahibi Hasan Şener, Türkü Ana Dilber Doğan, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan, Sanatçılar Halil Taşkın, Erdinç Buruç, Handan Algün, Nevin Öztürk, Erkan Ergezer, İhsan Yenici, Hamide Keskin, Ozan Ayhani, Şairler Fikret Dikmen,  Hüseyin Kuzucan, Mehmet Zeki Ateş, Mehmet Duman, Sanatçı Sevcan Oran'ın babası ve eski sanatçılardan Cahit Orhan, EZO’nun ailesi, akrabaları, arkadaşları, tüm sanatçı ve müzisyen dostları vardı.

Can Erzincan TV’den Hamide Eşin'in sunuculuğunu yaptığı ve çok sayıda şair, söz yazarı, ünlü sanatçının katıldığı gecede, Sanatçı EZO’yu anlatan bir sunum yapıldı…

Can Erzincan TV yönetim Kurulu Başkanı Recep Aktaş, sanatın ve sanatçının değerinin yaşarken bilinmesi gerektiğini ifade etti. Aktaş, vefa göstererek EZO'yu anma gecesine katılanlara teşekkür etti. 

EZO'nun Hayatı, seslendirdiği eserler, ailesi ve dostlarıyla çekilen fotoğraflardan oluşan barkovizyon davetlilere izletildi.

Geceye katılan sanatçı dostları ve arkadaşları EZO ile ilgili anılarını anlatarak, sanatçının hiçbir zaman unutulmayacağını, şarkılarıyla yaşayacağını dile getirdi.

Türkü Ana Dilber Doğan, yaşadığı duygu seli nedeniyle okuduğu eseri yarım bırakmak zorunda kaldı. Gözyaşlarına boğulan Sanatçı Dilber Doğan, “EZO’yu unutmak,  EZO anlatılınca duygulanmamak imkânsız… Çok şey paylaştık onunla” dedi.

EZO'nun Ailesi çocukları ve akrabalarının da katıldığı anma gecesinde oğlu Tolga Şimşir’in okuduğu Türkü katılanları duygulandırdı.

Geceye katılan tüm sanatçı dostları EZO ile ilgili düşüncelerini paylaştıktan sonra eserlerini seslendirdi.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan, okuduğu eserler ile geceye damgasını vurdu. Saz ekibiyle geceye katılan Sanatçı Sevcan Orhan, Okuduğu eserler ile duygulandırdı coşturdu ve eğlendirdi. 

Sanatçı Sevcan Orhan, çocukluk arkadaşı Gülten Korkmaz'ı görünce hatıra fotoğraf çektirdi.

Can Erzincan TV tarafından tamamen çekimi yapılan “Sanatçı EZO’yu anma gecesi”nin ileri bir tarihte Can Erzincan TV’de de yayınlanacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi