|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Şanlıurfa Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Şanlıurfa Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Şanlıurfa  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü düzenlendi...

07 Ocak 2018 - 21:57

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Gençlik Şühedanın İzinde” sloganıyla organize edilen ve binlerce vatandaşın katıldığı Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne katıldı.

Sarıkamış harekatının 103’üncü yıldönümü münasebetiyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve binlerce gencin katıldığı Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliği, Rabia meydanından başladı. Salavatlar ve tekbirler eşliğinde yürüyüşe geçen gençler, Bediüzzaman Aile Mezarlığı’ndaki şehitlik anıtına kadar büyük bir heyecanla yürüdü.

Şehitlik anıtında şehitlerin anılması ve duaların okunmasıyla son bulan etkinliğe, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, il Müftüsü İhsan Açık, Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz,  STK ve dernek başkanları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında gençlerin ulaşımını sağlamak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ücretsiz toplu taşıma hizmeti ile çorba ikramında bulundu. Gençlerin, aidiyet duygusunu yakından tanımaları anlamında da Şanlıurfa’lı 90 öğrenci Kars’ta düzenlenen Sarıkamış etkinliklerine gönderildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emektar polis :
Emektar polis : " Bu On Nisan Olmasın HÜSRAN.."
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Erdoğan'a Seslendi
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Erdoğan'a Seslendi