|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
SBÜ’de İlk Kez Endoskopik Transsfenoidal Hipofiz Cerrahisi...
  • Reklam

SBÜ’de İlk Kez Endoskopik Transsfenoidal Hipofiz Cerrahisi Ameliyatı Yapıldı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinde Navigasyon eşliğinde Endoskopik Transsfenoidal kursu düzenlendi ve ilk defa Endoskopik Transsfenoidal hipofiz cerrahisi ameliyatı yapıldı.

12 Aralık 2018 - 05:12

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinde Navigasyon eşliğinde Endoskopik Transsfenoidal kursu düzenlendi ve ilk defa Endoskopik Transsfenoidal hipofiz cerrahisi ameliyatı yapıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi konferans salonunda Türknöroşirürji dernek başkanı Sayın Prof. Dr. Savaş Ceylan ve ekibi tarafından navigasyon eşliğinde Endoskopik Transsfenoidal cerrahi kursu düzenlendi. Kurs bünyesinde ilk defa Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinde Endoskopik Transsfenoidal hipofiz cerrahisi ameliyatı gerçekleştirildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi ameliyathanesinde daha önce ilaç tedavisi görmüş ancak tedavisi başarılı olmayan bir hastaya Endoskopik Transsfenoidal hipofiz cerrahisi uygulandığını ifade eden Op. Dr. Abdurrahman Çetin ve Op. Dr. Abdurahim Taş, “Türk nöroşirurji derneği başkanı Sayın Prof. Dr. Savaş Ceylan ve ekibi tarafından hastamıza Endoskopik Transsfenoidal hipofiz cerrahisi uygulanıp ameliyatı yapıldı. Hasta tamamen iyileşti ve taburcu etmeyi planlıyoruz.” Dedi.

Konuşmalar ve sunumlar yapıldıktan sonra Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Abidin Tüzün tarafından katılımcılara plaket sunumu yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs...