|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Şehit Bababasından Duygulandıran Babalar Günü Paylaşımı
  • Reklam

Şehit Bababasından Duygulandıran Babalar Günü Paylaşımı

15 Temmuz şehidi polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası emekli Polis polis memuru Zeki Kılınç'ın "Babalar Günü" dolayısıyla sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşım da bulundu.

22 Haziran 2020 - 15:22 - Güncelleme: 24 Haziran 2020 - 02:34

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası emekli Polis polis memuru Zeki Kılınç'ın "Babalar Günü" dolayısıyla sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşım da bulundu.

Emekli Polis polis memuru Zeki Kılınç'ın "Babalar Günü" dolayısıyla yaptığı paylaşım da şu ifadeleri kullandı : 

"Hepimiz biliyoruz ki; Haziran ayının 3. Pazar günü babalar günü olarak kutlanmaktadır. Babaların da anneler günü gibi senede bir gün hatırlanması için bir gün belirlenmiş olsa da her gün hatırlanması gereken baş tacımız olacak kişilerdir. Özellikle bir günün belirlenmesine de itirazımız yoktur olamaz.

Babaların görevi sadece ailesini geçimini sağlamak ve evlatlarının cebine para koymaktan ibaret değildir, sıcacık sözleri ile evlatlarını kucaklama yanında içten ve yüreklerinin sesiyle konuşan, suskun olsa da gözleriyle konuşan, gizli gizli seven, duygusunu gizleyip gözyaşlarını saklayıp içine atan ve bazen köpük köpük kabaran sevgisini açık-kapalı gösteren, evladını her zaman her yaşta canı pahasına korumaktır.

1990 yılına kadar bir evlat olarak babamın babalar gününü ben de kutlarken, 1990 yılı Haziran ayının 3 Pazar günü benim de bir evladım olmuştu. Ama o doğmadan önce ben bir söz vermiştim ‘’ Allah’ım bana bir erkek evladı ver, onun adını Muhammet Oğuz koyayım senin ve Peygamberimizin yolunda, Vatan ve millet yolunda onu hayırlı bir evlat olarak yetiştireyim’’ diye . O gün hem de babalar günü , Allah’ım bana bir evlat hediye etmişti.

Dedim ya, babanın görevi evladın cebine sadece para koymak , ekmek getirmek, onu barındırmak değil diye. Kurban olduğum memleketimin vatan topraklarını canlarını kanlarını vererek düşmana teslim etmeyen ecdadımızın emanetine de sahip çıkabilmeyi evladına anlatmaktı, ülkemize hainlik yapanları anlatmaktı, doğruyu yanlışı gösterme yanında onu sadece kendisi için değil, emaneti koruyup kollamak gerektiğinde kutsallarımız olan Vatan, Bayrak ve Ezanımız için can vermesi gerektiğini de en iyi şekilde anlatmaktı.

15 Temmuz 2016 günü 1990 yılı Babalar günü hediyesi olan Muhammet Oğuz’umu ben o hain gecede ülkemi işgal etmek isteyen kişilere karşı mücadele ettiği esnada kaybettim. O bu ülkede yaşayan babalar evlatsız, evlatlarda babasız kalmasın diye mücadele etti çarpıştı ve şehit oldu onun şehadet şerbeti içtiği alana uçaklardan atılan bombalar ve yaylım ateşi sebebiyle ambulanslar dahi ancak 3 saat sonra girip onu alabildiler.

Benim 1990 yılındaki babalar günü hediyesi gideli tam 3 yıl 11 ay 6 gün oldu.

Hepimiz biliyoruz ki ; Şehitler ölmez, onlar yaşıyor ve belki de şu an babalar günü olan bu günde oğlum benim dizimin dibinde oturup bana ‘’Üzülme baba bak, ben senin yanındayım , ben ölmedim yaşıyorum, hem sen yüce Allah’a söz vermemiş miydin, ben senin verdiğin sözü yerine getirmekte vesile oldum, zaten ben Allah’ın sana emanetiydim, sen emaneti korudun ve beni Allah, Peygamber, Vatan, Bayrak ve ezan sevgisiyle yetiştirdin, sen yapman gerekeni yaptın, ama bende görevimin gereğini yaptım, sen üzülme asıl hediyeni inşallah ahirette göreceksin, seni Allah’a emanet ediyorum, görüşeceğiz.’’ diye seslendi ancak ben duyamadım ve göremedim.

BENİM BABALAR GÜNÜ HEDİYEM ARTIK YOK AMA, 

TÜM BABALARIN GÜNÜ KUTLU OLSUN.." 

 

ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşı Olma Konusunda Sıkıntım Söz Konusu Değil
Aşı Olma Konusunda Sıkıntım Söz Konusu Değil
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...