|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Şehit Esma Çevik Parkı’na Özel Bakım Yapılıyor
  • Reklam

Şehit Esma Çevik Parkı’na Özel Bakım Yapılıyor

​​​​​​​Yapımı Bayrampaşa Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski yönetimi tarafından gerçekleştirilen Şehit Esma Çevik Parkı’nın da yer aldığı Altıntepsi Mahallesi’ndeki tesisin bakım, onarım ve temizlik işleri Bayrampaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

25 Ağustos 2020 - 16:03

Yapımı Bayrampaşa Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski yönetimi tarafından gerçekleştirilen Şehit Esma Çevik Parkı’nın da yer aldığı Altıntepsi Mahallesi’ndeki tesisin bakım, onarım ve temizlik işleri Bayrampaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘ileri belediyecilik’ vizyonu ile hayata geçirdiği, Şehit Esma Çevik Parkı’nın da yer aldığı Altıntepsi Merkez Camii’nin yanında bulunan tesisin bakım, onarım ve temizlik işleri Bayrampaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenli olarak yapılıyor.

9 yıl önce Bayrampaşa Belediyesi’nce kamulaştırılması yapılan, 2016 yılında Bayrampaşa Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapımına başlanan tesis, 2019 yılında tamamlanmıştı. Toplam bin 700 metrekarelik alana inşa edilen tesiste 4 katlı 120 araç kapasiteli zemin altı otopark, modern park, yürüyüş parkuru ve dinlenme alanları ile 4 idari odadan ve bir kafeden oluşan Altıntepsi Spor Kulübü binası yer alıyor.

ŞEHİDİN İSMİ ÇOCUKLUĞUNUN GEÇTİĞİ MAHALLEDEKİ PARKA VERİLMİŞTİ

Bayrampaşa Belediyesi, 2019 yılının Aralık ayında Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Bayrampaşalı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in ismini onun çocukluğunu geçirdiği Altıntepsi Mahallesi’ne yaptırdığı parka vermişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polislerin özel hayatını düşünüyorsanız, 3600'ü verin..!
Polislerin özel hayatını düşünüyorsanız, 3600'ü verin..!
Polislerce sürücülere şapka, düdük, maske hediye edildi
Polislerce sürücülere şapka, düdük, maske hediye edildi