|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Selçuk Özdağ’a Saldırı
  • Reklam

Selçuk Özdağ'a Saldırı

Gelecek Partisi yöneticisi Selçuk Özdağ'a evinin önünde 5 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Olayın ardından Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile kısa bir görüşme gerçekleştiren Özdağ hastanede operasyona alındı.

15 Ocak 2021 - 14:31

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde saldırı düzenlendi.

Olayı Twitter'dan duyuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, "Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur. Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir" dedi.

5 kişilik bir grubun gerçekleştirdiği belirtilen saldırının ardından Özdağ'ın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. 

‘SALDIRGANLARA DAİR DETAY BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLİZ’

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, saldırının ardından Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve Özdağ arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini, Özdağ’ın fazla kan kaybı nedeniyle çok uzun konuşamadığını söyledi.

Özdağ’ın hastanede tedavisinin devam ettiği bilgisini paylaşan Temurci şunları söyledi:

“Saldırının ardından Selçuk Bey’in bize aktardığı bilgiler, evinin önünde silahlı ve sopalı bir saldırıya uğruyor. Başından ve vücudunun farklı yerlerinden darbeler alıyor ve bir kan kaybı durumu söz konusu. Şu an hastanede bir operasyon geçiriyor. Parti olarak bu işin peşini bırakmayacağımızı herkes bilir. Şu anda bu alçak saldırıyı planlayanların bir an önce adaletin önüne çıkarılması, buna azmettirenlerin kim olduğunun ortaya çıkarılması parti olarak en büyük beklentimizdir. Biz ‘korkma’ diyerek yola çıktık. Şiddetle kınıyoruz ve öfke içerisindeyiz. Selçuk Bey ile sayın genel başkan konuştular. Selçuk Bey çok fazla konuşamadı ve kan kaybettiğini söyledi. Saldırganlara dair detay bir bilgiye sahip değiliz."

YAMALI: SİYASETİN TAMAMINA YAPILMIŞ BİR SALDIRI

Parti örgütlenme çalışmaları kapsamında Mardin’de bulunduklarını ve yaşanan saldırının ardından acil bir şekilde Ankara’ya hareket etmek için hazırlandıklarını belirten Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı ise Özdağ’a ilişkin saldırıya dair, “Saldırıyı düzenleyen beş kişi evinin önünde beklemiş ve Selçuk Bey çıkınca saldırmışlar. Havaya ateş açmışlar ve ellerindeki sopalarla darp etmişler. Hem kafasından hem de vücudunun farklı yerlerinden kanamalı bir şekilde yaralanmış. Bunu kınıyoruz. Bu saldırılar son zamanlarda artan bir şey” dedi.

Yakın dönemde Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün’ün evine de silahlı saldırı düzenlendiğini hatırlatan Yamalı, “Bir nefret dili memlekette maalesef git gide artıyor. Bunlar normal olaylar değil. Şehrin göbeğinde tanınmış bir siyasetçiye bunun yapılması, bunu yapacak cesareti insanların rahatça kendilerinde bulması endişe verici. Şehrin göbeğinde insanların bunu yapamaması gerekir. Nereden cesaret alıyorlar? Tabii olayın takipçisiyiz. Faillerin yakalanmasını, olayın sebebinin tam olarak anlaşılmasını istiyoruz. Bu sadece Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı’na değil siyasetin tamamına yapılmış bir saldırıdır. Bunu bütün siyaset dünyası kendisine yapılmış gibi anlamaları gerekir” ifadelerini kullandı.

‘SALDIRGANLARIN ARAÇLARI PLAKASIZDI’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, saldırının ardından hastanede Özdağ’la görüştü. 

Özdağ’ın saldırıyı düzenleyenlerin aracının plakasının olmadığını söylediğini aktaran Üstün şunları ifade etti:

“Şu an tetkikler bekleniyor ve genel bir sıkıntı gözükmüyor. Parmağında kırıklar var. Kolunda çatlak ve kafasında kanama var. Şu an hayati bir tehlikesi yok. Selçuk Bey şoförüyle birlikte Cuma namazı için çıktığı zaman beş kişi saldırmışlar. İki kişi silahlı üç kişi de sopalarla saldırmış. Tartışma ve arbede olmuş. Saldırganlar hiçbir söz söylememişler. Sadece direkt üzerine saldırmışlar. Selçuk Bey saldırganların aracının plakasının olmadığını da söyledi."

VALİLİK: SALDIRGANLARIN TESPİTİ ÇALIŞMALARI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR

Saldırının ardından açıklama yapan Ankara Valiliği, saldırganların tespitine yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek şunları kaydetti:
“26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ, ikametgahının önünde fiziki saldırıya uğramış olup, hastanede tedavi altına alınmıştır. Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.”

ALİ BABACAN: SALDIRIYI KINIYORUM

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan saldırıya tepki geldi. Babacan mesajında, "Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyaseti hedef alan bu saldırının failleri bir an önce yakalanmalı, olay yargı tarafından tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır" dedi.

KARAMOLLAOĞLU: TOPLUMSAL BARIŞA SALDIRI

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, "Evinin önünde menfur bir saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, toplumsal barışa yönelik olarak gördüğüm bu saldırıyı esefle kınıyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tarih Belli Oldu
Türkiye Şehitlerine Göz Yaşları İçinde Veda Etti
Türkiye Şehitlerine Göz Yaşları İçinde Veda Etti