|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Ses Sanatçısı Doğan Nurlu, Yine Gönülleri Fethedecek
  • Reklam

Ses Sanatçısı Doğan Nurlu, Yine Gönülleri Fethedecek

Çok ses getiren ve milyonların dilinde pelesenk olan “Adana’ya gidek mi?”, “Kebap ta yemiyek mi?”, “Aşkına Aşkım Var” gibi çok sayıda esere imza atan Ses Sanatçısı Doğan Nurlu,  yeni eserleri ile yine gönülleri fethedecek.

13 Ağustos 2021 - 05:01

“Müzik benim için bir sevda.” diyen Türk Halk Müziği, fantezi, arabesk, Ses Sanatçısı Doğan Nurlu, babasının yolunda hızla ilerliyor. Çok ses getiren ve milyonların dilinde pelesenk olan “Adana’ya gidek mi?”, “Kebap ta yemiyek mi?”, “Aşkına Aşkım Var” gibi çok sayıda esere imza atan Ses Sanatçısı Doğan Nurlu,  yeni eserleri ile yine gönülleri fethedecek.

1979 yılında Adana’da dünyaya gelen Türk Halk Müziği, fantezi, arabesk, Ses Sanatçısı Doğan Nurlu,  müzisyen bir babanın en büyük oğlu. Babası mahalle düğünlerinde saz çalarken o da yanında müzik hayatına başladı. 

Doğan Nurlu, 6 yaşında ritim çalmaya başladı, 10 yaşında bağlama çaldı, 15’li yaşlarda ise org (klavye) çaldı.

"AŞKINA AŞKIM VAR" İLE İLK ÇIKIŞINI YAPTI

Müzik projelerine son  hız devam eden Ses Sanatçısı Doğan Nurlu, 2016 yılında Niran Ünsal ile düet yapmış, klipinde birlikte rol aldıkları on şarkıdan oluşan “Aşkına Aşkım Var” isimli albümle müzik dünyasında adını duyurmuştu.

Türk Halk Müziği fantazi arabesk Ses Sanatçısı Doğan Nurlu, Adana'daki Nurlu Müzik saz evinde birçok ünlü müzisyenle çalışma ortamı yakaladı. 

Adana'nın en ünlü bağlama ustalarından birisi olan Esat Kaya’dan bağlama dersleri aldı. Amcası Abdülkadir Nurlu ile o dönemlerde önemli bestelere imza attı.

BİRÇOK SANATÇIYA BESTE VERDİ

Amcasından esinlenerek 1996 yılında beste yapmaya başlayan Doğan Nurlu, bir çok sanatçıya beste vererek hit olmuş birçok esere de imzasını attı.

Nurlu, 2013 yılında albüm yapmaya karar verip,  kardeşleri ve babası ile çalışmalara başladı. Repertuar seçiminden sonra İstanbul’da Yaşar Başözdeş’in yönetmenliğinde Türkiye'nin en büyük müzisyenleri ile çalışarak “Aşkına Aşkım Var” adlı albümünü hazırladı.  

Doğan Nurlu, 10 eserden oluşan bu albümde; kendi eserlerinin yanı sıra, Esef Nurlu, Uğur Nurlu, İsmet Nurlu, Mustafa Büyükkılıç, Abdulkadir Nurlu, Şaban Şavin, Ahmet Demir’in eserleri yer aldı. Albüm Senfoni Müzik etiketi ile raflardaki yerini aldı.

Albümle aynı ismi taşıyan “Aşkına Aşkım Var” isimli çalışmada, Doğan Nurlu’ya yorumuyla usta sanatçı Niran Ünsal eşlik etti. 

"ADANAYA GİDEK Mİ?" İLE SES GETİRDİ

2017 yılında "Sonumuz yoktu bizim" ve "İçiyorum" isimli iki eserle sevenleri ile buluştu.

2018 de “Yıkıldı yıkıldı yıkılacağım” ve “Adana’ya gidek mi?” isimli iki eser ile Türkiye hatta birçok ülkede büyük ses getirdi.

Sanatçı özellikle “Adana’ya gidek mi” eseriyle milyonlara ulaşmayı başardı. 

2020’de 4 şarkılık çalışmasının ilki olan “Kebap ta yemiyek mi?” ile çıktı ve bu eseri de çok sevildi.

Rahmetli Azer Bülbül’ün de seslendirdiği, “Çoğu bitti azı kaldı”, sanatçı İnci Mercan ile düet yaptığı  “Alacağın olsun aşk” ve “Anılar” isimli eserleri ile yakında sevenleri ile buluşacak.

YENİ ÇALIŞMALAR NURLU MÜZİKTE
Kendisi ve ailesine ait olan Nurlu Müzik Prodüksiyon tarafından yapılan çalışmalarla eserlerini sevenleriyle buluşturacak olan Türk Halk Müziği, fantezi, arabesk, Ses Sanatçısı Doğan Nurlu, “albüm çalışmalarımız devam ediyor. Yeni çalışmalarım da ulusal düzeyde sez getirecek. Müzik benim için bir sevda. Bugüne kadar hemşerilerimden de sevenlerimden de çok büyük destek gördüm. Müziğim ile birlikte Adana’nın memleketimin tanıtımına da katkıda bulunuyorum.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Emniyette Birim Müdürleri Değişti
Antalya Emniyette Birim Müdürleri Değişti
Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanları İSTiŞARE Toplantısı Gerçekleştirildi
Polis Emeklileri Derneği Şube Başkanları İSTiŞARE Toplantısı...