|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Silahlı örgüt üyesi sayısı azalmaya devam ediyor..!
  • Reklam

Silahlı örgüt üyesi sayısı azalmaya devam ediyor..!

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, sahada görev yapan mesai arkadaşları sayesinde çok iyi noktada olduklarını belirterek, " Silahlı örgüt üyesi sayısı azalmaya devam ediyor..! " dedi

09 Eylül 2020 - 14:58 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 - 15:21

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, bugün gerçekleştirilen Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Sahada görev yapan mesai arkadaşları sayesinde çok iyi noktada olduklarını belirterek, " Silahlı örgüt üyesi sayısı azalmaya devam ediyor..! " dedi 

Genel Müdür Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Başkanların katılımıyla Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile bugün  gerçekleştirildi.

Toplantıyı başlatırken Genel Müdür Aktaş, “Değerli mesai arkadaşlarım salonda bulunan çok değerli arkadaşlarım, Genel Müdür Yardımcılarım, Başkanlarım ve makamlarından bizlere video konferans yöntemiyle katılan çok değerli Daire Başkanlarım, İllerimizde bulunan İl Emniyet Müdürlerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlayarak toplantıyı başlatıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam ederken toplantının ilk gündem maddesi olarak PKK terör örgütüne değinen  Aktaş, “Sahada görev yapan arkadaşlarımız sayesinde çok iyi noktadayız. Silahlı örgüt üyesi sayısı azalmaya devam ediyor. Kırsalda da İHA-SİHA ve Jandarma ile çok güzel çalışmalar yapıyoruz." dedi

Akabinde örgütlerin şehir yapılanması ve evlat nöbeti konusuna vurgu yapan  Aktaş “Olası provokatif eylemlere karşı tedbirli olmaya devam edelim. Evlat nöbetinde aile sayısında ve İkna yoluyla teslim sayısındaki artış devam ediyor. Aileler evlatlarına kavuşmaya devam ediyor. Arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. İkna konusu çok önemli ve kıymetli ” dedi.

Konuşmasının devamında FETÖ ve DEAŞ terör örgütlerine vurgu yapan Aktaş “FETÖ ile ilgili olarak operasyonlarımız aralıksız devam ediyor. Aynı hızla devam edelim. Özellikle hassasiyetimizi en üst seviyede tutalım. DEAŞ terör örgütü ile ilgili olarak olası eylem planlarına karşı tedbirli olalım. Çalışmalarımız devam ediyor. Hassasiyetimizi en üst düzeyde tutalım” uyarılarında bulundu.

Kadına şiddet konusundaki hassasiyetin önemine vurgu yapan ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma birimi konusuna değinen Aktaş “Kadına karşı şiddet konusunda hassasiyetimiz en üst düzeyde devam ediyor. Hayvan koruma birimlerimizi gerekli çalışmaları yaparak eğitimlerini yaparak faaliyete geçirdik. Bu konuyla ilgili ‘HAYDİ’ uygulaması da mevcut ” dedi.

Bir diğer konu olarak Covid-19 pandemisine değinen  Aktaş “Covid-19 ile ilgili olarak alınan tedbirlerin uygulanma noktasında çalışmalarımızı sürdürelim. Gerekli hijyen ve maske konusuna dikkat edelim” ifadelerine yer verdi.

Narkotik ile ilgili çok güzel sonuçların alındığına da değinen  Aktaş “Narkotik ile ilgili olarak çok güzel çalışmalarımız oldu. Çok güzel sonuçlar alıyoruz. Arkadaşların eline sağlık..” şeklinde konuştu.

Konuşmasında trafik güvenliğine de değinen  Aktaş “Aldığımız trafik tedbirleri ve yürüttüğümüz projeler sayesinde  güzel sonuçlar almaya devam edildiğini belirterek “Bu konuda bir yoğunluk söz konusu denetimlerimizi arttırarak sürdürelim.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

 

ÖZEL HABER- HALİS KAHRAMAN- TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'e Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'e Katıldı