|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Skandal Ortaya Çıktı! Tacizci Taksiciyi Bakanlık Korumuş
  • Reklam

Skandal Ortaya Çıktı! Tacizci Taksiciyi Bakanlık Korumuş

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu, geçen hafta bir kadın turisti araçtan atan taksicinin daha önce de pek çok müşteriyi taciz ettiğini itiraf etti. Bu konuda bakanlığa bilgi plakanın iptal edilmesini istediklerini söyleyen Aksu, ne araç ne de tacizci şoför hakkında bakanlığın hiçbir şey yapmadığını açıkladı.

25 Haziran 2018 - 21:32

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu, Seyrantepe'deki oda merkezinin girişinde bağladıkları taksinin önünde konuya ilişkin gazetecilere bilgi verdi.

Geçen hafta Türkiye'ye gelen yabancı turistin bagajını atarak hakaret eden 34 TDF 74 plakalı taksinin sürücüsünün aracını bağladıklarını, ruhsatı ve anahtarının burada olduğunu anlatan Aksu, UBER gibi korsan taşımacılıkla mücadele ettiklerini vurguladı.

"BUNDAN SONRA EN İYİ HİZMETİ VERECEĞİZ"

Taksi esnafının kendisini de düzeltmesini gerektiğini anlatan Aksu, "Bundan sonra İstanbul halkına en iyi hizmeti vereceğiz. Şoförümüz veya taksi sahibi beyefendiler yanlış yaparlarsa araçlarını trafikten men ettireceğiz ve kesinlikle o şoför bir daha taksicilik yapamayacak." diye konuştu.

"YANLIŞ YAPAN TAKSİ TRAFİKTEN MEN EDİLECEK"

Söz konusu aracı trafikten men ettirdiklerini kaydeden Aksu, bundan sonra bu yanlışı yapan şoförün kesinlikle ticari takside çalışamayacağını, şoförlük yapamayacağını aktardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Ulaşım Denetleme Sistemi (TUDES) denilen elektronik ortamda bir sistem oluşturduklarını hatırlatan Aksu, "İstanbul halkımız sıkıntılarını, şikayetlerini bu sisteme ulaştıracak. Bu sistemde değerlendirme yapılacak, ceza puanı verilecek, 100 ceza puanı verilen şoför arkadaşımız da kesinlikle toplu taşıma araçları ve ticari taksilerde şoförlük yapamayacak ve bu yanlışı yapan ticari taksi sahibinin aracı da trafikten men edilecek. Geçtiğimiz hafta basına düşen 34 TDF 74 plakalı ticari taksi şoförü, bir turist hanımefendiye yanlış yaptı. Biz bunları kabullenmiyoruz. Böyle yanlış yapan taksicileri de meslekten ihraç etmek zorundayız ve ediyoruz." ifadesini kulandı.

O TAKSİCİ SERİ TACİZCİ ÇIKTI

Aksu, 34 TDF 74 plakalı ticari taksi sahibinin taciz olaylarıyla da gündeme geldiğini dile getirdi.

Geçmiş dönemde bu plakanın iptali için İçişleri Bakanlığına yazı yazdıklarını belirten Aksu, şöyle devam etti:

BAKANLIK HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞ

"Suçlarını ekte ilave ettik ve bu ticari plakanın kesinlikle plakasının iptalini istedik fakat bakanlıktan gelen yazı neticesinde plaka iptalinin olmadığını gördük. İstanbul halkına yanlış yapan bir ticari taksi sahibi veya şoför, yanlışı yaptığı halde mesleğe devam ediyorsa bu sıkıntı. Bizim meslekten kesinlikle bunları ihraç etmemiz lazım. İhraç edebilmemiz için de Bakanlığımızın bize yetki vermesi lazım. Biz Taksiciler Esnaf Odası olarak söz veriyoruz. Bakanlığımız denetim yetkisini bize verirse biz bir ay içinde yanlış yapan bütün taksicileri meslekten men ederiz, ihraç ederiz. Hiç kimse bu yanlışı yapamaya da cesaret edemez."

HEM ŞOFÖRLER HEM ARAÇ SAHİPLERİ HATALI

Aksu, geçen hafta Nişantaşı'nda bu yanlış hareketi yapanın şoför olduğunu belirterek, araç sahibi değil ama araç sahibinin de yıllarca bu yanlışta devam ettiğini anlattı.

Aksu, "Taksiciler Esnaf Odası olarak istiyoruz ki bu tarz yanlış yapanların araçları en az bir ay trafikten men edilsin ve yanlış yapan şoför de ömür boyu ticari takside çalışmasın." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İnternet TV Lisans Bedeli 133 Bin TL
İnternet TV Lisans Bedeli 133 Bin TL
‘Menajerimi Ara’ Dizisinin Yeni Konuğu Gülben Ergen
‘Menajerimi Ara’ Dizisinin Yeni Konuğu Gülben Ergen