|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Son Ankette Büyük Sürpriz: CHP Yıllar Sonra Birinci Parti
  • Reklam

Son Ankette Büyük Sürpriz: CHP Yıllar Sonra Birinci Parti

Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi'nin son yaptırdığı seçim anketine göre CHP yıllar sonra ilk defa birinci sırada yer aldı. Cumhur İttifakı içinde MHP'nin oy oranı yükseliyor

10 Eylül 2019 - 07:24

Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi'nin son yaptırdığı seçim anketine göre CHP yıllar sonra ilk defa birinci sırada yer aldı. Cumhur İttifakı içinde MHP'nin oy oranı yükseliyor.
Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi’nin yaptığı son ankette CHP uzun yıllar sonra ilk kez birinci parti olarak çıktı.

Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi'nin Başkanı Kemal Özkiraz, sosyal medyadan yeni yaptıkları anketi paylaştı.

Özkiraz, “1-7 Eylül tarihleri arasında yaptığımız araştırmamızda CHP uzun yıllar sonra ilk kez birinci parti… Cumhur ittifakı hâlâ 43-45 bandında görünmesine rağmen MHP tamamen AK Parti seçmenlerinden aldığı oylarla yükselişte” dedi.

Özkiraz şunları söyledi: “AK Parti en başta MHP olmak üzere tüm partilere karşı oy kaybı yaşıyor. İsraf ve yolsuzluk algısı, ekonomik kriz etkisi ile birleşiyor, AK Parti hiç bir adımı ile bu oy kaybını durduramıyor. Mülteci problemi de düşüşte büyük etken. İşsizlik ise krizin en büyük sonucu olarak etkili.İstanbul seçimlerinde yaşananlar ve haksızlık yapıldığı algısı da çok büyük kırılma meydana getirmiş. 23 Haziran seçimleri bir genel seçim olsaydı aynı tepki tüm yurtta oluşacaktı. Hukuksuzluk algısı AK Parti'nin her yerde oy kaybetmesine sebep olmuş.” 

Kaynak: (Sözcü)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
Sadakatsiz Adlı Dizi Bir Şarkıya İlham Oldu
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs Genelgesi
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 İl Valiliğine Koronavirüs...