|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Sosyal Medya’da SAHTE ’15 Temmuz’ Belgesi
  • Reklam

Sosyal Medya'da SAHTE '15 Temmuz' Belgesi

Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gönderildiği ileri sürülen sözde belgede, darbe girişiminin tüm ayrıntıları planlanıyor. Üst düzey bürokrasi kaynakları, belgeyi 'Gülünç ve acemice hazırlanmış' sözleriyle değerlendirdi.

16 Haziran 2018 - 16:08

Sosyal Medyada Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gönderilmiş gibi gösterilen Sahte '15 Temmuz' belgesi dolaştırılıyor. Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gönderildiği ileri sürülen sözde belgede, darbe girişiminin tüm ayrıntıları planlanıyor. Üst düzey bürokrasi kaynakları, belgeyi 'Gülünç ve acemice hazırlanmış' sözleriyle değerlendirdi.

Son günlerde "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan" imzalı darbede rol alanların görevlendirildiğini ileri süren sözde bir "15 Temmuz darbe planı" belgesi yayılmaya başlandı. Özellikle sosyal medya ve Whatsapp gruplarında dolaştırılan ve darbe girişiminden yaklaşık 1 ay önce hazırlanmış gibi gösterilen 22 Haziran 2016 tarihli sözde belgeye göre, 15 Temmuz 2016'da gizli bir operasyon yapılacağı bildiriliyor.

Cumhurbaşkanlığı'ndan MİT'e gönderilmiş gibi gösterilen bu sözde belgede, darbe girişiminde rol alan generallerin, göstermelik yargılamalar sonrası serbest bırakılarak yurt dışına çıkışlarının sağlanması talimatı veriliyor. Üstelik yeni kimlik ve pasaport hazırlanması da isteniyor! Generallerin yanı sıra Adil Öksüz ve Kemal Batmaz için de aynı prosedürün uygulanması talimatı veriliyor.

GÜLÜNÇ VE ACEMİCE
Belgeyi inceleyen üst düzey bürokrasi kaynakları, belgeyi "Gülünç ve acemice hazırlanmış" sözleriyle değerlendirdi. Kaynaklar, sözde belgenin, FETÖ'nün "15 Temmuz tiyatroydu" propagandasına taraftar bulabilmek için hazırlandığı görüşünde.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ
FETÖ'cü hainleri aklamak ve 15 Temmuz darbe girişiminin iktidar tarafından tezgahlandığı algısını oluşturmak amacıyla hazırlandığı düşünülen sahte belgeyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Söz konusu belgeye dair IP incelemesi yapan Savcılık kaynakları, twitterdan paylaşan hesabın Konya'da ikamet eden İ.A. isimli şahsa ait olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

İşte SAHTE "15 Temmuz Darbe Planı" Belgesi:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan,
Erdoğan, "Gönüller Kazanmak İçin Çalıştık”
Ayasofya’da Fetih Suresi Okundu
Ayasofya’da Fetih Suresi Okundu