|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Söylemler ve Duvar Yazıları ile Provokasyon Yapılıyor
  • Reklam

Söylemler ve Duvar Yazıları ile Provokasyon Yapılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayında, söylemler ve duvar yazıları ile provokasyon başlatıldığını ve sosyal medya üzerinden devam ettiğini söyledi. AK Parti ve Erdoğan’ı Provokasyon Yapmakla Suçladı.

21 Şubat 2019 - 19:13

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, katıldığı canlı yayında, söylemler ve duvar yazıları ile provokasyon başlatıldığını ve sosyal medya üzerinden devam ettiğini söyledi. AK Parti ve Erdoğan’ı Provokasyon Yapmakla Suçladı. 

CHP - İYİ Parti ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Star TV’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte dilin sertleştiğini söyleyen Yavaş, geçtiğimiz günlerde duvar yazıları ile yapılan provokasyonun benzeri bir çalışmanın da sosyal medyada yürütüldüğünü söyledi. Anketlerde açık ara önde olduğunu ve Ankaralıların kararını verdiğini söyleyen Mansur Yavaş şöyle konuştu:

"Mansur Yavaş’ın ne olduğunu herkes biliyor. Geçmişimizi hiçbir zaman inkâr etmedik. Ankara’nın 25 yılı boşa gitti. Sorunları çözümsüz hale gelen Ankara için bir araya geldik ve aday olduk. Referandum döneminde muhalif tutumumuzu devam ettirdik. 2014 seçimleri şaibeliydi. AKP, MHP, İYİ Parti ve CHP hepsinin anketlerinde ben çıktım. Adaylık söz konusu olduğunda CHP’ye üye oldum. Her seçim bir partiden aday oluyor örneğine düşmek istemedim. Koltuk derdim olsaydı AKP’den aday olurdum. Her seçim bir partiye gidiyor görüntüsü beni rahatsız etti. İYİ Parti’deki arkadaşlar da 2014’te kol kola çalıştığımız insanlar. Adaylık sürecimde Meral Hanım’ın da katkısı oldu. Anketlerde Ankaralının sorunu ulaşım, su çıktı. Bu seçimde bu işsizlik ve ekonomi oldu. Projelerimizin içerisine ekonomik mağduriyetlerini azaltacak ileriki Ankara’yı kalkındıracak projeler ortaya koyacağız. Öncelikli olarak Atatürk’ün emanet Ankara sıradan ket kimliği oldu. Başka başkentlerle yarışan Ankara hayal ediyorum. Hafta sonları aileleriyle gezebilen Ankara hayal ediyorum. Ankara’nın kendisine has değerleri ön plana çıkartırsam turist de gelir. Fuar alanı yapacağız. Başkent organize sanayini olduğu yerde 25 bin konut terk edilmiş alt yapısı yok alt yapısını yaparsanız insanlar gelir. Yol parası vermeyeceği için çalışmayı teşvik edeceksiniz. Her sektörde Ankara ekonomisi kalkındıracağız.2009 projem Ulus projemdi. Ulus’ta trafiği yerin altına alacağız. Meydanını ortaya çıkartacağız. Hacı bayramla birleştireceğiz Ankara kalesi ile birleştireceğiz. Cumhuriyet dönemi eserleri birleştirip ortaya çıkartacağız tarihi eserleri de öyle. Turistleri gezdirebilir hale getireceğiz.2014’teki Atapark projesiydi. Şu andaki Atatürk Orman Çiftliği’nde başlayıp Kurtuluş Orman projesini hipodromu dahil etmekle kentin ortasında çok yeşil anlandı. Yeşil kuşak projemiz de var. Bilişim kenti, bilim, spor, kültür park projemiz var. Çocuklar ister spor yapsın ister bilimle ilgili yerlerde çocuklar tanışsın. Çocuklar bir yandan eğlenirken bir yandan öğrenme projemiz. Gölbaşının kenarında düşünüyoruz.

“KAYBEDERSEK ARTIK TORUN SEVECEĞİM”

Bir kez Anket yaptırdık. 4.5 puan öndeyiz. AKP’nin anketlerinde 11 puan önde çıktık. Sokakta görüyoruz insanlar kararını vermiş. Ankara’da değişim inancı var. 31 Mart akşamı bunu göreceğiz. Kazanırsam görevde olduğum sürece CHP’de aynen kalacağım. Bir dönem belediye başkanlığı istiyorum. Koltuğa kendimi bağlanmak istemiyorum. Gençlerin önünü açmak istiyorum. 3. Defa aday oldum Gökçek ve Haseki 5 defa aday oldu. Gençlerin önünü açıp tecrübelerimizi onlara aktaracağız. Kaybedersek siyaset hayatımı bitireceğim. Torun seveceğim. Ankara’yı tarafsız yönetirseniz Ankara’nın her yerini gezersiniz. Herkese eşit hizmet etmek zorundayız. Belediye başkanlığında yapacağız hizmetler bire bir temas ediyorsunuz.

“ERDOĞAN O SÖZLERİ 2014 REFERANDUMUNDA MHP İÇİN SÖYLÜYORDU”

“HDP’nin bana oy vermeyeceklerine dair bir açıklaması oldu. Sayın Erdoğan, 2014 referandumunda da HDP ile MHP'yi yan yana getirerek şimdi CHP-İYİ Parti için söylediklerini söylüyordu. SP-DP gibi yanına geçen partiler temizleniyor muhalefete gelse “tu kaka” oluyor. Bize bunların hiçbirisi yapışmaz. Geldiğimiz yerde ne FETÖ olur ne PKK olur. Kendi durumlarını görmemeleri lazım. Belediye başkanlığı için yanlış. Herkesin oyuna talibim. Siyasetin dili olmamalı.”

“90 KİŞİLİK EKİP BENİ SABOTE EDECEKMİŞ”

Suç duyurusunda bulundukları duvar yazılarına da değinen Yavaş, benzeri bir provokasyonun da sosyal medya üzerinden yürütüleceğini söyleyerek elindeki konuşma dokümanlarını paylaştı. “ANFA’dan 90 kişilik ekip beni sabote edilecekmiş” diyen Yavaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Konu Mansur Yavaş olunca bir türlü uymuyor. İsmi bildirdiler savcılığa şikâyet ettik. Belediyede bir şahıs yaptı. “HDP Ankara’da yavaşı destekleyecek” diye yanlış propaganda yaptılar. Belediye çalışanlarını aleyhine paylaşımlar yaptırıyorlar. Sayın Özhaseki mesai saatleri içinde çalışanları topladı. Kayseri de bürokrat genel sekreter atadı. Neden Mustafa Tuna ses çıkarmıyor? Mustafa Tuna’ya hiçbir şeye karışma denilmiş. ANFA’dan 90 kişilik ekip beni sabote edilecekmiş. Klasik suçlama hepsini işten çıkartacak. 25 bin işten çıkarılma maliyeti bir katrilyon belediyenin kadar bütçesi yok. Rakibim bizim kandiller emir alıp PKK’lıları işe sokacağımızı söylüyorlar. Kendisini muhafazakâr olduğunu söylüyorlar. Mansur Yavaşlın geçmişine bakarsanız PKK belediyenin çevresinden geçemez. Hiçbiriniz korkmayın sizler benim mesai arkadaşımızsınız. Yetim hakkını yiyecekleri işten atacağım.”

“ERDOĞAN’A LOGO CEVABI”

Erdoğan’ın afişlerinde logo yok şeklindeki konuşmasına da tepki gösteren Yavaş, “CHP logomuz var. Özhaseki'nin logosu yok bizim var. Mansur Yavaş'ın olduğu yerde ne FETÖ ne PKK olur. Kendisi zararlı çıkar girerse bu konuya. 6,5 yıl muhalefette çalıştım. Proje götürürseniz herkes size destek çıkar. Ankara’daki millet iradesine karşı çıkar hizmet ettirmez.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGM'den sosyal medya açıklaması
EGM'den sosyal medya açıklaması
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı