|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sporculara Trafik Eğitimi Verildi
  • Reklam

Sporculara Trafik Eğitimi Verildi

Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonasına katılan sporculara trafikte bilinçlendirmeyi artırmak amacıyla trafik eğitimi verildi..

22 Temmuz 2021 - 13:31 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 14:38

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonasına katılan sporculara trafikte bilinçlendirmeyi artırmak amacıyla trafik eğitimi verildi..

Sporculara verilen eğitimde; karşıdan karşıya geçiş kuralları, yaya halinde cep telefonu kullanmama ve araç içerisindeki seyahatlerinde emniyet kemeri kullanmaları konularında bilgilendirme yapıldı.

 “Yaya Geçidi Kırmızı Çizgimizdir” mottosundan hareketle kampanya tanıtımı anlatılarak ilgili tişört, şapka ve kırmızı düdüklerin yer aldığı çantalar hediye edildi.

Kullandığı motosiklet ile karıştığı trafik kazası sonrasında tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalan bir sporcuya; motosiklet kullanıcılarının trafik kurallarına uymaları ve kendi güvenliklerini düşünerek hareket etmeleri gerektiği konusundaki anlatımlarıyla ilgili olarak “Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var..” projesi kapsamında da bilgilendirmeler yapıldı..

 

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu